REKLAMA

Rozpoczęło się spotkanie marszałka Senatu z liderami partii ws. kryzysu sejmowego

  • Autor: PAP/JS
  • 10 stycznia 2017 14:23
Rozpoczęło się spotkanie marszałka Senatu z liderami partii ws. kryzysu sejmowego Spotkanie to kontynuacja rozmów z poniedziałku, zainicjowanych przez marszałka Karczewskiego (fot. Stanisław Karczewski/twitter)

• Po godz. 14. rozpoczęło się kolejne spotkanie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z liderami ugrupowań sejmowych ws. możliwości rozwiązania kryzysu parlamentarnego.
• W spotkaniu biorą udział szefowie: PiS, PSL, Nowoczesnej i Kukiz'15.
• Nie uczestniczy w nim szef PO.

Spotkanie to kontynuacja rozmów z poniedziałku, zainicjowanych przez marszałka Karczewskiego. W poniedziałkowym spotkaniu także nie wziął udziału szef PO Grzegorz Schetyna.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział po poniedziałkowym spotkaniu, że jego uczestnicy zgodzili się, iż zaczynamy posiedzenie Sejmu na sali plenarnej; stwierdzili też, że ich kluby nie będą blokowały mównicy, tym bardziej stołu prezydialnego. We wtorek rano w TVP, Kaczyński mówił, że jego partia proponuje, aby większość w Senacie uchwaliła część poprawek opozycji do budżetu. Jak dodał, można rozważyć przyjęcie niektórych z nich później w Sejmie. Szef PiS zaznaczył też, że liczy na obecność przedstawiciela PO na spotkaniu.

We wtorkowym spotkaniu udział biorą liderzy: PiS Jarosław Kaczyński, Nowoczesnej Ryszard Petru, Kukiz'15 Paweł Kukiz, PSL Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Polski Razem Jarosław Gowin; Solidarną Polskę reprezentuje jej wiceprezeska, szefowa KPRM Beata Kempa.

Schetyna poinformował we wtorek, że nie pojawi się na spotkaniu u Karczewskiego, bo - jak ocenił - nie daje ono szansy na wyprowadzenie Sejmu z kryzysu. Zaapelował również do pozostałych liderów opozycji, aby nie stawili się na tym spotkaniu.

Szef PO zapowiedział również, że zaproponuje liderom pozostałych ugrupowań parlamentarnej opozycji spotkanie w własnym gronie i ponowił deklarację, że jest gotów spotkać się z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim, jeśli taka propozycja padnie.

Marszałek Kuchciński zaapelował w poniedziałek wieczorem do posłów, którzy zajmują salę plenarną, by opuścili Sejm i umożliwili przygotowanie sali do obrad. Według niego prokuratura z urzędu powinna przeanalizować zachowania niektórych posłów i rozpocząć formalne kroki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • drugi sort, ale myślący 2017-01-10 17:43:56
    Schetyna chyba musi odejść !!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA