REKLAMA

Rozpoczęły się polsko-słowackie konsultacje międzyrządowe

  • Autor: aw/PAP
  • 31 maja 2017 13:13
Rozpoczęły się polsko-słowackie konsultacje międzyrządowe fot.fotolia

W Warszawie rozpoczęły się polsko-słowackie konsultacje międzyrządowe pod przewodnictwem premierów Beaty Szydło oraz Roberta Fico. Konsultacje mają być okazją do rozmowy o współpracy gospodarczej, handlowej i inwestycyjnej.

Po spotkaniu premierów Polski i Słowacji odbędzie się sesja plenarna. Konsultacje mają zakończyć się przed godz. 16.

"Takie spotkania to jeden z formatów i płaszczyzn naszych wzajemnych relacji, bo oprócz relacji dwustronnych, które mamy, i których ucieleśnieniem najlepszym są konsultacje międzyrządowe - ostatnie takie konsultacje odbyły się w 2013 r. - ze Słowakami współpracujemy również w ramach Grupy Wyszehradzkiej" - ocenił rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Jak podkreślił, środowe spotkanie "będzie doskonałą okazją, żeby porozmawiać o współpracy gospodarczej, handlowej i inwestycyjnej, poruszyć również kwestię rozbudowy infrastruktury nie tylko drogowej, ale także gazowej". Bochenek dodał, że Polska i Słowacja mają także wiele wspólnych spraw i inicjatyw, których bronią na forum Unii Europejskiej.

"Są to kwestie współpracy gospodarczej, czyli kwestia chociażby rewizji dyrektywy o delegowanych pracownikach, mamy wspólny interes i wspólnie w tej sprawie na forum UE ze Słowakami występowaliśmy. To również kwestia gazociągu Nordstream 2 oraz również bieżące sprawy europejskie. Na pewno tymi sprawami zajmą się ministrowie jak i również premierzy podczas tych konsultacji" - zapowiedział Bochenek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA