REKLAMA

Rozpoczęły się zorganizowane przez PiS obchody upamiętniające ofiary stanu wojennego

  • Autor: PAP/JS
  • 13 grudnia 2016 18:32
Rozpoczęły się zorganizowane przez PiS obchody upamiętniające ofiary stanu wojennego Podczas manifestacji zaplanowane jest wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego (fot. pis.org.pl)

• W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego we wtorek o godz. 18. na warszawskim placu Trzech Krzyży rozpoczęły się obchody organizowane przez PiS.
• W ten sposób partia upamiętnia ofiary wydarzeń z lat 1981-1983.

Podczas manifestacji zaplanowane jest wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego oraz działaczy opozycji antykomunistycznej. Na manifestacji jest też obecna premier Beata Szydło i ministrowie jej rządu oraz marszałkowie Sejmu i Senatu.

Zaplanowana jest także modlitwa za ofiary stanu wojennego oraz apel pamięci. Obecni są m.in. przedstawiciel Klubów Gazety Polskiej i NSZZ "Solidarność".

Zebrani na placu mają ze sobą biało-czerwone flagi. Część osób trzyma transparenty. "Wolna Polska kontra Czerska mać", "PO, Nowoczesna, Kod= Targowica", "Rząd Polski jak husaria, tak trzymać" - to niektóre z pojawiających się na nich haseł. Za miejscem skąd wygłaszane będą przemówienia znajduje się duży baner z czarno-białymi zdjęciami ofiar stanu wojennego, zebrani trzymają flagi narodowe, są też flagi NSZZ "Solidarność".

Po uroczystościach na placu Trzech Krzyży władze PiS udadzą się na Żoliborz, gdzie złożą kwiaty przed grobem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki.

W przeciwieństwie do lat poprzednich manifestacja nie będzie miała charakteru marszu. Przed rokiem odbył się V Marsz Wolności i Solidarności, który rozpoczął się na Placu Trzech Krzyży, a zakończył przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. PiS rozpoczął organizować Marsze Wolności i Solidarności, gdy był partią opozycyjną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA