REKLAMA

Ruch Narodowy apeluje ws. finansowania organizacji pozarządowych

  • Autor: PAP
  • 28 lipca 2017 15:34
Ruch Narodowy apeluje ws. finansowania organizacji pozarządowych Ruch Narodowy sprzeciwia się finansowaniu z zagranicy organizacji pozarządowych (ruchnarodowy.net)

W tej sprawie przygotował projekt ustawy. - To odpowiedź na lukę jaką widzimy w polskiej przestrzeni prawnej. Ta luka to właśnie zagraniczne finansowanie organizacji pozarządowych - mówi Robert Winnicki, prezes RN.

"Partie polityczne w Polsce nie mogą być finansowane ze źródeł zewnętrznych i to jest oczywiste - to jest dla wszystkich zrozumiałe. Tymczasem mamy do czynienia z organizacjami działającymi jak najbardziej politycznie, jak najbardziej wpływającymi na życie polityczne w Polsce, które są obficie finansowane ze środków zagranicznych" - zaznaczył Winnicki na konferencji prasowej.

Dodał, że RN będzie zbierać pod tym projektem podpisy. "Apelujemy do wszystkich polskich posłów, żeby się pod nim podpisywali. Do większości parlamentarnej apelujemy, żeby ten projekt poprzeć i żeby ten projekt wszedł na wokandę i stał się normą" - dodał Winnicki.

Więcej czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA