REKLAMA

Ruch Narodowy chce odwołania Adama Bodnara z funkcji RPO

  • Autor: GP
  • 05 września 2016 13:11
Ruch Narodowy chce odwołania Adama Bodnara z funkcji RPO Robert Winnicki (Ruch Narodowy, na zdjęciu po prawej) został wybrany do Sejmu z list Kukiz'15, opuścił klub i jest posłem niezrzeszonym. (fot.:twitter.com/krzysztofbosak)

• Robert Winnicki i Krzysztof Bosak (Ruch Narodowy) przedstawili wniosek o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich.
• Politycy oskarżają go o jawne lewicowe nastawienie i sprzyjanie nietradycyjnym reformom prawa w Polsce.

W poniedziałek (5 września) w dzień powakacyjnej inauguracji prac Sejmu poseł Robert Winnicki zwołał konferencję prasową. W jej czasie przedstawił wniosek Ruchu Narodowego (którego jest jedynym posłem w Sejmie) o odwołanie z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

- Trzeba przerwać festiwal marksizmu kulturowego Rzecznika Praw Obywatelskich - przekonywał Winnicki w sejmowej sali konferencyjnej.

Ruch Narodowy, jako formacja stricte prawicowa zarzuca Adamowi Bodnarowi sprzyjanie lewicowo nastawionym środowiskom w Polsce. Wtórował mu na konferencji i w mediach społecznościowych inny polityk, były poseł LPR Krzysztof Bosak.

Adam Bodnar w poniedziałek przedstawiał w Sejmie, na Komisji Finansów sprawozdanie z pierwszego roku swojej działalności jako RPO.

- W kierowanych w 2015 r. do Rzecznika sprawach dominowała problematyka prawa karnego (22,2 proc. spraw), prawa karnego wykonawczego (20,9 proc. spraw), prawa cywilnego (19,1 proc. spraw), prawa administracyjnego i gospodarczego (15proc. spraw) oraz prawa pracy i zabezpieczenia społecznego (11,6proc. spraw) - informował w podsumowaniu swojej działalności, na swoich stronach RPO.

Obywatele napisali do Rzecznika 57 627 razy, a pracownicy Biura Rzecznika przyjęli 5 656 osób, możemy dowiedzieć się z dalszej części statystyk. W ramach bezpłatnej infolinii porad i wyjaśnień prawnych udzielono pomocy 38 074 osobom.

Adam Bodnar jest Rzecznikiem Praw Obywatelskich powołanym w VII kadencji Sejmu. Ma przed sobą jeszcze cztery lata na urzędzie. RPO jest organem konstytucyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA