REKLAMA

Ruch Narodowy chce ogrodzenia na granicy polsko-ukraińskiej

  • Autor: PAP/GP
  • 25 lutego 2016 14:02
Ruch Narodowy chce ogrodzenia na granicy polsko-ukraińskiej Robert Winnicki, poseł Kukiz'15 związany z Ruchem Narodowym. (fot.:ruchnarodowy.net)

Ruch Narodowy przekonuje, że konieczne jest postawienie muru na granicy polsko-ukraińskiej, który chroniłby przed napływem nielegalnych imigrantów. Według Ruchu, koszt zbudowania takiego muru to ok. 225 milionów zł.

Poseł Kukiz'15 Sylwester Chruszcz (Ruch Narodowy) ocenił w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie, że na wiosnę przez granicę polsko-ukraińską prawdopodobnie ruszy kanał przerzutowy nielegalnych imigrantów. Dlatego - przekonywał - Polska powinna być gotowa do postawienia muru przeciwko fali uchodźców.

Jak dodał, według informacji przekazanych przez Straż Graniczną, miesiąc temu na granicy polsko-ukraińską zatrzymano 8 obywateli Iranu, a w zeszły piątek - 13 imigrantów w powiecie lubaczowskim.

Przeczytaj: Minister Błaszczak chce dyskusji na forum UE o imigracji

Według mediów polskich i niemieckich, powstaje nowy kanał przerzutowy imigrantów; po uszczelnieniu granicy węgiersko-serbskiej, nowa trasa ma prowadzić przez Bułgarię, Rumunię, zachodnią Ukrainę i Polskę.

Chruszcz powiedział, że jeśli rząd będzie przeciwny budowie muru na granicy polsko-ukraińskiej, to będzie odpowiedzialny za tragedie ludzkie, za to, że do Polski napłynie wielotysięczna fala imigrantów.

Jak dodał, według obliczeń Ruchu Narodowego, mur na granicy polsko-ukraińskiej kosztowałby ok. 225 milionów złotych.

- W budżecie państwa powinna być zagwarantowana kwota, która w krótkim czasie pozwoli na zbudowanie muru - powiedział Chruszcz.

Zdaniem posła Wojciecha Bakuna (Kukiz'15), granica polsko-ukraińska na wielu odcinkach jest granicą otwartą i bardzo trudną do ochrony przez Straż Graniczną.

- W momencie, kiedy napływ imigrantów będzie ilościowo bardziej znaczący, niż w tej chwili, granica będzie najtrudniejszym odcinkiem do ochrony. Ochrona granicy bez zabezpieczenia w postaci muru, będzie bardzo trudna - ocenił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • precz z KUKISS-em 2016-02-25 14:27:18
    czyli pan winnicky nie mowiąc tego wprost sugeruje, ze na granicy wschodniej pojawią sie prawdziwi polacy z legii Warszawa, Sląska Wrocław, Lechii Gdańs i Motoru Lublin, jako patriotyczna straż polski?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA