REKLAMA

Ruch Narodowy pójdzie 7 maja w Warszawie. Będzie kontrmanifestacja dla opozycji?

 • Autor: PAP/GP
 • 29 kwietnia 2016 14:32
Ruch Narodowy pójdzie 7 maja w Warszawie. Będzie kontrmanifestacja dla opozycji? Robert Winnicki, poseł Ruchu Narodowego, który wszedł do Sejmu z list Kukiz'15. (fot.:ruchnarodowy.net)

Ruch Narodowy, Krucjata Różańcowa za Ojczyznę oraz Ruch Kontroli Wyborów, Ruch Kontroli Władzy organizują w Warszawie w sobotę 7 maja manifestację pod hasłem "Odwagi Polsko". Ma być to kontrmanifestacja dla marszu organizowanego tego samego dnia przez partie opozycyjne i KOD.

Podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie Marcin Dybowski (Ruch Kontroli Wyborów, Ruch Kontroli Władzy) stwierdził, że manifestacja ta ma być kontrmanifestacją do manifestacji organizowanej przez Targowicę.

- Uważamy, że w wielu sprawach dotyczących naszej ojczyzny potrzeba odwagi. Także tej odwagi dla rządu, dla prezydenta, by te sprawy śmiało kontynuowali i bardziej brali pod uwagę napomnienia - chęć współpracy ze środowiskami opozycyjnymi - ale nie tych opozycyjnych, które zaliczamy do Targowicy - dodał.

Dybowski poinformował, że marsz rozpocznie się o godz. 11. w praskiej katedrze św. Floriana skąd po mszy za ojczyznę uczestnicy manifestacji przejdą na drugą stronę Wisły mostem Śląsko-Dąbrowskim przez Plac Zamkowy do pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego przy Krakowskim Przedmieściu.

Również 7 maja w stolicy obchodzony będzie Dzień Europy. Wspólny marsz pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie" organizują Komitet Obrony Demokracji, PO, Nowoczesna, PSL, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Marsz ma rozpocząć się o godz. 13. przed siedzibą TK przy al. Szucha i przejść na plac Piłsudskiego. W tym dniu, w ramach Dnia Europy w południe ulicami stolicy przejdzie też Parada Schumana.

Poseł niezrzeszony i jednocześnie przedstawiciel Ruchu Narodowego Robert Winnicki stwierdził na piątkowej konferencji, że Unia Europejska, to przede wszystkim twór lewicowo-liberalny, który próbuje niszczyć tożsamość i suwerenność państwa europejskich.

- Nasza inicjatywa jest inicjatywą przeciw Targowicy. 7 maja bardzo mocno polaryzuje, kto jest za Polską (...), a kto jest przeciwko Polsce (...) - powiedział.

Liderzy KOD, PO, Nowoczesnej, PSL oraz lewicy pozaparlamentarnej wezwali w czwartek do udziału w marszu 7 maja i zamanifestowania przywiązania do wartości demokratycznych oraz pokazania nowoczesnego patriotyzmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (8 komentarzy)

 • Kuruc 2016-05-02 00:04:47
  Do Ryś: jeszcze raz dziękuję za ścisłe podanie przepisu. Ale zauważ że ludzie zazwyczaj idą po powierzchni dwu wymiarowej. A według tego co napisałeś policja liczy ich tylko w jednej osi. Czyli jeśli goście pójdą ulicą o szerokości 10 m to policja policzy że jest ich 10 razy mniej. I to akurat pasuje.
 • Kuruc 2016-05-01 23:50:31
  Do Ryś: znowu nie na temat . To co napisałem o liczebności ostatnich marszów narodowców pochodziło z ich własnych oswiadczeń. A co do metody - na zdjęciach z manifestacji które masz na myśli nie widać ciągłego szpaleru policjantów, raczej stoją grupkami. Widać że olewają sprawę. Swoją drogą praktyk z ciebie. Pracujesz jako mundurowy czy jako tajniak?
 • Ryś 2016-05-01 23:40:05
  Do Kuruc: Dla Twojej informacji, na przyszłość. Policja ochraniająca wszelkie marsze i parady.... Ma stały schemat liczenia uczestników, jeden z nich polega na przeliczeniu ochraniających Policjantów rozstawionych w równej odległości od siebie i liczbie osób która znajduje się między Policjantami, czyli pomiędzy jednym Policjantem a drugim znajduje się przybliżona liczba osób razy ilość Policjantów na przebiegu całej długości marszu z jednej jego strony. Zaniżanie liczebności marszów antyislamskich i listopadowych to była domena PO.
 • Kuruc 2016-05-01 23:36:19
  Do Boruta: Diabeł Boruta jako symbol narodowego katolicyzmu !!! Tak innowacyjny to nawet bankster Morawiecki nie jest !!
 • Kuruc 2016-05-01 23:28:45
  Do Ryś: mógłbyś przynajmniej odpowiadać na temat. Jak była ostatnia manifestacja narodowców to organizatorzy napisali że z całej Polski zjechało się 1500 patriotów. Policja zaraz poprawiła że aż 2000. Nic dziwnego że następną manifestację trzeba wesprzeć "żelaznym elektoratem". Bo inaczej manifestanci będą tak jak słupy telegraficzne na Syberii - 1 na 1 kilometr kwadratowy. I nie postponuj rysiów - to bardzo inteligentne zwierzaki, kudy ci do nich.
 • Boruta 2016-05-01 23:21:42
  Do Kuruc: Już się przestraszyłeś? to co z Ciebie za rewolucjonista? To tylko kontrmanifestacja na potrzeby wyrażenia sprzeciwu dla Kodu, jedno słowo Kaczyńskiego i zobaczysz tłumy jakie się peowcom nie śniły, gdy wyjdą na ulicę Kibice, środowiska narodowo-patriotyczne i ludzie popierający Pis z kręgów katolickich, wtedy przekonacie się czy warto było ciągnać tygrysa za wąsy. Ciężko Ci przyjąć fakty odnośnie liczebności Kodowców?
 • Ryś 2016-05-01 23:14:46
  Do Kuruc: Takiej menażerii jak na marszach Kodu to się nigdzie nie znajdzie... Schetynienko już wydzwania nawet po świetlicach żeby złapać kogoś na swój marsz... po tym jak przeliczył się co do frekwencji, to przynajmniej działaczami upcha... taki to będzie spontaniczny marsz ludu, urzędnicy, działacze PO i komuniści. "Pałkarze Narodowcy"? no przecież to wy chcecie Majdan wywołać także przyklejać sztuczne szczęki na porządny klej emeryci i do boju :D
 • Kuruc 2016-05-01 22:56:57
  Ładne połączenie - pałkarze narodowcy z kółkami różańcowymi. Może jeszcze Opus Dei się dołączy. Pewnie policja przemnoży liczebność tej manifestacji razy 10. I dla równowagi opozycję podzieli przez 10. Chłopcy-policaje muszą zarobić na podwyżki i socjal.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA