REKLAMA

Rusza program inwestycji drogowych na lata 2016-2019

  • Autor: GP
  • 23 marca 2016 12:59
Rusza program inwestycji drogowych na lata 2016-2019 (fot.:pixabay.com)

Ministerstwo infrastruktury i budownictwa informuje, że samorządy złożyły 1645 wniosków o wsparcie finansowe na remonty dróg.

Ministerstwo infrastruktury i budownictwa informuje, że zakończyły się procedury naboru wniosków o dofinansowanie i rozpoczęła realizacja I edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019.

Program ma na celu udzielanie jednostkom samorządu terytorialnego dotacji celowych z budżetu państwa na dofinansowanie zadań w zakresie budowy, przebudowy lub remontu dróg.

Zainteresowanie samorządów udziałem w programie jest duże. W ocenie resortu pokazuje to, że władze lokalne chcą zapewnić mieszkańcom nowoczesną infrastrukturę drogową.

Przeczytaj: Płace kobiet niepokoją Rzecznika Praw Obywatelskich

- Dzięki wsparciu finansowemu rządu powstaną inwestycje, które pozwolą na wygodniejszy i bezpieczniejszy dojazd do pracy czy do szkoły - powiedział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

Do 16 urzędów wojewódzkich wpłynęło ogółem 1645 wniosków o dofinansowanie na kwotę ponad 1,7 mld zł. Dostępna na rok 2016 kwota (800 mln zł) pozwala na dofinansowanie 492 zadań na drogach powiatowych i gminnych. W przypadku uzyskania oszczędności poprzetargowych, do realizacji będą kierowane kolejne zadania z list rankingowych.

Ministerstwo infrastruktury i budownictwa przekazuje na bieżąco do ministerstwa finansów składane przez wojewodów wnioski o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa na realizację programu.

Resort finansów już wydał pierwsze decyzje o uruchomieniu środków. Na tej podstawie wojewodowie rozpoczęli etap podpisywania umów o dofinansowanie dla zadań znajdujących się na najwyższych pozycjach list rankingowych, zatwierdzonych przez ministra infrastruktury i budownictwa 19 stycznia 2016 r.

Szczegółowe informacje o inwestycjach zatwierdzonych do realizacji w poszczególnych województwach są dostępne na stronach internetowych Wojewodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bono 2016-03-23 14:22:06
    Jestem kierowcą, dużo jeżdżę po Niemczech i mam szczerą nadzieję, że zacznie się budować więcej dróg z betonu werszcie u nas. Nie mogę się nadziwić że skoro jakość takiej nawierzchni jest sprawdzona i gdzie indziej już poszli po rozum do głowy i budują z betonu, to w Polsce ciągle takich dróg jest mało. A wyjątkowo by się przydały, naród by przestał wreszcie żartować z "polskich dróg"REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA