REKLAMA

Rusza współpraca między Biurem Interwencyjnej Pomocy Prawnej KPRP a Krajową Radą Notariatu

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 01 lipca 2016 10:53
Rusza współpraca między Biurem Interwencyjnej Pomocy Prawnej KPRP a Krajową Radą Notariatu W spotkaniu uczestniczyła także Zofia Romaszewska, doradca Prezydenta RP oraz Tomasz Kulikowski, dyrektor Biura IPP KPRP (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

• Minister Andrzej Dera, prezes Krajowej Rady Notarialnej not. Mariusz Białecki oraz wiceprezes, not. Elżbieta Rączkowska-Martyn podpisali w czwartek (30 lipca) porozumienie o współpracy pomiędzy Biurem Interwencyjnej Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP a Krajową Radą Notariatu.
• W spotkaniu uczestniczyła także Zofia Romaszewska, doradca Prezydenta RP oraz Tomasz Kulikowski, dyrektor Biura IPP KPRP.

"Strony porozumienia, opierając się na wspólnym pojmowaniu zadań w zakresie edukacji i informacji prawnej oraz rozumiejąc potrzebę podnoszenia społecznej świadomości w zakresie ochrony praw obywatelskich oraz przestrzeganiu ich przez organy władzy publicznej, zdecydowały o podjęciu współpracy oraz zadeklarowały wzajemnie świadczyć pomoc w tym zakresie, w ramach posiadanych kompetencji. Pomoc ta, w szczególny sposób skierowana jest do osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej" - czytamy na stronie Kancelarii Prezydenta.

Czytaj też: Kowalczyk: Rekomendujemy rządowi ustawę o wieku emerytalnym w wersji prezydenta

Minister Andrzej Dera podkreślił, że Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej chce usprawnić relację pomiędzy obywatelem a organami administracji samorządowej i centralnej. Prezes Krajowej Rady Notarialnej not. Mariusz Białecki zapowiedział, że notariusze chętnie włączą się w działania na rzecz promowania edukacji prawnej. Krajowa Rada Notarialna zdecydowała o powierzeniu realizacji działań wynikających z podpisanego dzisiaj Porozumienia działającej przy KRN Fundacji na rzecz Bezpiecznego Obrotu Prawnego.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, zaplanowane działania, w pierwszym etapie współpracy, polegały będą na wsparciu notariuszy dla działań interwencyjnych realizowanych przez Biuro. Notariusze, działając w ramach wolontariatu, będą wspierać pracowników Biura w rozpatrywaniu spraw znajdujących się w kompetencjach rejentów. Kolejnym etapem współpracy będzie bezpośrednie zaangażowanie notariuszy w udzielanie pomocy osobom, które zgłoszą swój problem w ramach dyżurów ekspertów oraz korespondencyjnie, odpowiadając pisemnie na nadesłane sprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA