REKLAMA

Ryszard Czarnecki o finansowania kampanii wyborczej: Imprezę sfinansowało Prawo i Sprawiedliwość

  • Autor: PAP/AT
  • 02 października 2017 10:57
Ryszard Czarnecki o finansowania kampanii wyborczej: Imprezę sfinansowało Prawo i Sprawiedliwość Nie musimy zwracać żadnych pieniędzy - powiedział europoseł (Ryszard Czarnecki, fot.facebook.com/rysz.czarnecki)

Nie było żadnego szwindlu - powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki, odnosząc się do wniosku Partii Razem w sprawie sprawozdania finansowego PiS.

W poniedziałek (2 października) Państwowa Komisja Wyborcza zajmie się wnioskiem Partii Razem w sprawie sprawozdania finansowego PiS. O tę sprawę na antenie TVN24 został zapytany europoseł tej partii Ryszard Czarnecki.

"Bardzo spokojnie na to reagujemy" - powiedział Czarnecki. Dodał, że prezydium Parlamentu Europejskiego zajmie się w poniedziałek sprawozdaniami wszystkich partii europejskich. "Nie było żadnego szwindlu, byłoby dobrze, gdyby niektórzy dziennikarze bardziej skrupulatnie sprawdzali wiadomości" - stwierdził europoseł.

Partia Razem w czwartek (28 września) złożyła do PKW wniosek o zbadanie finansowania kampanii wyborczej PiS z 2015 roku. Wskazano w nim, że "europejska partia polityczna Sojusz Europejskich Konserwatystów i Reformatorów niezgodnie z unijnymi przepisami wsparła imprezę zorganizowaną przez Prawo i Sprawiedliwość". We wniosku, który opublikowano na Twitterze, podkreślono, że środki te mogły być przekazane "w sposób niezgodny także z polskim prawem", gdyż zgodnie z ustawą o partiach politycznych, mogą być one finansowane jedynie "przez obywateli polskich, mających stałe miejsce zamieszkania na terenie Rzeczpospolitej Polskiej".

"Nie musimy zwracać żadnych pieniędzy, tę imprezę sfinansowało Prawo i Sprawiedliwość" - podkreślił Czarnecki, dodając, że "wszystko będzie dobrze", a "audyt nie wykazał niczego złego".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA