REKLAMA

Ryszard Czarnecki: Podtrzymuję krytykę wobec Róży Thun i polityków, którzy donoszą na własny kraj

 • Autor: PAP/AT
 • 24 stycznia 2018 08:49
Ryszard Czarnecki: Podtrzymuję krytykę wobec Róży Thun i polityków, którzy donoszą na własny kraj Wypowiedzi europosłanki PO Róży Thun, które przedstawiały Polskę m.in. jako kraj dyktatury były nie do przyjęcia, absolutnie hańbiące i skandaliczne - powiedział europoseł (Ryszard Czarnecki, fot.wikipedia.org/CC)

Nie będę się kajał, ponieważ uważam, że politycy totalnej opozycji, którzy wciągają instytucje międzynarodowe i media do ataku na Polskę, w ten sposób załatwiając swoje partykularne, partyjne interesy robią rzecz fatalną - powiedział wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (PiS) odnosząc się do swojego wtorkowego spotkania z szefem PE Antonio Tajanim.

 • Antonio Tajani spotkał się we wtorek (23 stycznia) z Ryszardem Czarneckim oraz rozmawiał z europosłanką PO Różą Thun.
 • Spotkania te były konsekwencją wniosku o odwołanie Czarneckiego za porównanie Thun do szmalcownika.
 • Podtrzymuję krytykę wobec polityków opozycji, którzy donoszą na Polskę, nie będę się kajał - skomentował sytuację  wiceszef Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki (PiS).

Antonio Tajani spotkał się Ryszardem Czarneckim we wtorek; osobno rozmawiał z europosłanką PO Różą Thun. Spotkania te były konsekwencją wniosku liderów czterech grup politycznych w PE: chadeków, socjalistów, liberałów i Zielonych, domagających się odwołania Czarneckiego za porównanie Thun do szmalcownika. Kierownictwo PE zajmie się wnioskiem 1 lutego.

"Nie będę się kajał, ponieważ uważam, że politycy totalnej opozycji, którzy wciągają instytucje międzynarodowe i media do ataku na Polskę, w ten sposób załatwiając swoje partykularne, partyjne interesy robią rzecz fatalną" - powiedział Czarnecki w PR24.

Podkreślił, że wypowiedzi europosłanki PO Róży Thun, które przedstawiały Polskę m.in. jako kraj dyktatury były "nie do przyjęcia, absolutnie hańbiące i skandaliczne". "Te wypowiedzi skrytykowałem i dalej tę krytykę wobec pani von Thun und Hohenstein z PO i innych polityków z opozycji totalnej, którzy biegają z donosami na własny kraj do instytucji międzynarodowych czy do mediów poza Polską (podtrzymuję). Będę oceniał ich bardzo, bardzo krytycznie" - podkreślił.

Czytaj też: Delegacja PiS w PE potępiła działania wobec Ryszarda Czarneckiego

Czarnecki pytany o swoje spotkanie z Tajanim przypomniał, że przebieg rozmowy nie będzie ujawniony. "Nic się nie zmieniło w tym sensie, że zostałem poinformowany, że szefowie czterech z pięciu największych grup w Parlamencie Europejskim domagają się mojego odwołania, i że decyzje w tej sprawie zapadną w przyszłym tygodniu, w czwartek, 1 lutego. To znaczy, czy będzie to głosowane i kiedy będzie to głosowane. Jest prawdopodobne, że już na sesji lutowej europarlamentu w Strasburgu kwestia odwołania polskiego wiceprzewodniczącego europarlamentu stanie na wokandzie tejże instytucji" - powiedział europoseł.

Pytany o informacje podane przez RMF, że zostanie odwołany z funkcji wiceszefa PE, Czarnecki odpowiedział, że "matematyka jest tutaj prosta". "Rzeczywiście ci, którzy chcą odwołać Polaka z funkcji wiceszefa europarlamentu mają wyraźnie więcej głosów ponad limit konieczny do tego, a głosowanie jest tajne" - zauważył.

Sprawa zaczęła się od reakcji Czarneckiego na wystąpienie Thun w materiale niemiecko-francuskiej telewizji Arte na temat sytuacji polityczno-społecznej w Polsce pod rządami PiS. Pokazano w nim m.in. fragmenty antyrządowych demonstracji. "O demokrację w Polsce walczyliśmy od dekad, a oni (PiS) chcą to wszystko zniszczyć. Jak tak dalej pójdzie, w Polsce nastanie dyktatura (...). Jak się raz zniszczy demokrację i wolność, to nie wiem, jak to odbudować (...). Jestem przekonana, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej" - powiedziała Thun w reportażu.

Czarnecki, komentując wypowiedzi europosłanki, powiedział 3 stycznia w wywiadzie dla portalu niezalezna.pl: "Pani von Thun und Hohenstein wystąpiła w roli donosicielki na własny kraj. (...) Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein i niestety wpisuje się ona w pewną tradycję".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (8 komentarzy)

 • Krynicki 2018-01-24 19:18:25
  do ...gnidy....., ty rzeczywiście jesteś nie tylko gnida ale tez zupełnym kretynem.
 • pislam walczący ale głupi 2018-01-24 16:57:13
  Do peowskie gnidy w brukseli: tak precz z politykami o niemiecko brzmiących nazwiskach!: Arent, Ast. Andzel, Anders, Babinetz, Budner, Majer, Schmidt-Rodziewicz, Schreiber, Szefernaker, Telus, Wassermann. Wszystkich zwolnić i wysłać do Niemiec!
 • peowskie gnidy w brukseli 2018-01-24 15:54:18
  Do Krynicki: Pełna zgoda. i do tego ta pełowska kanalia ma niemieckie nazwisko niedające się wypowiedzieć
 • Krynicki 2018-01-24 14:56:00
  dlaczego takie zero, padlina, dno, ........ tak bardzo absorbuje media, powinno się takie coś całkowicie ignorować i stosować pełen ostracyzm
 • Cyborg28 2018-01-24 12:47:14
  Władze III R P powinny szanować dorobek prawny i wykonawczy wypracowany przez naszych patriotycznych przodków z czasów Insurekcji Kościuszkowskiej, gdy mieli oni dość występowania przeciw polskiej racji stanu, pospolitej zdrady Ojczyzny, zawłaszczania majątku narodowego, zbrodniom oraz wchodzenia w konszachty z wrogimi potęgami przeciw niepodległości I R P. W r. 1794 ustanowiono specjalne prawo dla ratowania Ojczyzny i powołano Sądy Kryminalne celem skazywania na szubienicę zdrajców, korupcjonistów i zbrodniarzy. Sądy te w krótkim czasie skazały na powieszenie największych zdrajców i przestępców I R P. Jeśli jakiś ścigany wyrokiem sądowym przestępca uciekł za granicę, wtedy wieszano jego portret, co oznaczało jego pohańbienie oraz zapowiedź, że zostanie on powieszony, gdy znajdzie się w zasięgu władz Insurekcji. Takie wieszanie portretu uwiecznił na swym obrazie malarz Norblin. Dziś trzeba dokonać rekonstrukcji językowej tamtego prawa i przekazać je do realizacji bezrobotnemu Trybunałowi Stanu. Ponieważ politycy bojący się o swe skóry karę śmierci znieśli, obecnych neotargowiczanów należy skazywać na dożywocie bez nawiasów.
 • reality szoł 2018-01-24 11:42:56
  Czarnecki to "obatel " pierwszego sortu, którego żadne zasady moralne i etyczne nie obowiązują.
 • Warszawa 2018-01-24 10:29:54
  pan Czarnecki to zwykłe bydło - dające złą opinię o Polsce.Nasuwa się tylko pytanie - dlaczego taki pajac z zerową wiedzą i wykształceniem reprezentuje mój kraj w Brukseli ?
 • WoWa 2018-01-24 09:22:09
  Pan Czarnecki jest wystarczająco inteligentny żeby dostrzec, że Polska pod rządami PIS zmierza w kierunku dyktatury. Obowiązkiem prawdziwych patriotów jest alarmowanie o takiej sytuacji nawet, gdyby było od tego jeszcze daleko. Komentarz Pana Czarneckiego pomijając treść jest zwyczajnie chamski. Pan Czarnecki w wielu kwestiach dotyczących sytuacji w kraju kłamie i aż dziw, że są jeszcze ludzie którzy chcą z nim robić wywiady.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA