REKLAMA

Ryszard Petru apeluje do prezydenta Dudy o Trybunał: Nie naginaj prawa

  • Autor: GP
  • 03 lutego 2016 11:59
Ryszard Petru apeluje do prezydenta Dudy o Trybunał: Nie naginaj prawa Lider Nowoczesnej odniósł się do sprawy TK i rządowego Programu 500+. (fot.:twitter.com/RyszardPetru)

• W środowej (3 lutego) audycji politycznej lider Nowoczesnej odniósł się do trwającego pata w sprawie Trybunału Konstytucyjnego.
• Petru zaapelował do prezydenta, by zaprzysiągł trzech pozostałych sędziów Trybunału.
• W rozmowie polityk zabrał także stanowisko w sprawie programu 500+. Petru widzi zapisy promujące niesprawiedliwość w rządowym projekcie.

Ryszard Petru w środę (3 lutego) skrytykował prezydenta Andrzeja Dudę. Ten dzień wcześniej stwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że nie może odebrać ślubowania od wybranych w ostatniej kadencji sędziów TK.

- Prezydent jako prawnik doskonale wie, że łamie prawo, nie przyjmując ślubowania od trzech sędziów, którzy zostali wybrani - ostro oznajmił Ryszard Petru. - O tym orzekł również Trybunał Konstytucyjny i prezydent tak długo, jak nie przyjmuje ślubowania, tak długo łamie Konstytucję.

Zapytany o projekt zmiany Konstytucji, który zaproponował klub Kukiz'15, lider Nowoczesnej wykluczył możliwość poparcia tego rozwiązania przez jego formację. W ocenie Petru odpowiedzialność za sytuację ponosi właśnie prezydent i PiS.

Polityk Nowoczesnej po raz kolejny zaapelował do głowy państwa o uszanowanie wyboru poprzedniego sejmu i wypełnienie obowiązku konstytucyjnego odebrania ślubowania tych sędziów.

- To PiS z prezydentem doprowadzili do anarchii. To odwracanie kota ogonem. Nie ma przestrzeni do manewru - konstatował sytuację wokół TK poseł.

W rozmowie lider Nowoczesnej odniósł się także do Programu 500+, który w najbliższych dniach trafi pod obrady sejmu. Ocenił, że projekt, który zaproponował rząd może być niesprawiedliwy.

- Samotna matka jednego dziecka, która zarabia 1700 złotych nie dostanie tych 500 złotych, a rodzina z dochodami na poziomie 10 tysięcy złotych z dwójką dzieci, dostanie - zwracał uwagę Petru. - To nie jest sprawiedliwe.

Klub parlamentarny Nowoczesnej chce w nadchodzącym posiedzeniu sejmu zgłosić poprawki do rządowego projektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • uczeń 2016-02-03 16:06:19
    Przypominam wielkiemu szlachcicowi i rekordziście potencjału wiedzy w każdej dziedzinie życia społecznego , gospodarczego , ustrojowego itd. , aby zanim coś powie zapoznał się ze znaczeniem wyrazów w języku polskim , co oznacza słowo - anarchizm. Poseł tego nie wie i mąci ludziom w głowach , bo to pojęcie jest proste - są to ruchy społeczne niezadowolone wobec działalności władz konstytucyjnych jakim jest Pan Prezydent , Pani Premier , posłowie i senatorowie , więc ten człowiek odwraca kota ogonem , to NOWOCZESNA z tym frajerem tworzą anarchię w RP - przeciwko demokratycznie wybranej władzy konstytucyjnej. Wybaczcie , ale ja już nie mogę patrzeć i słuchać tego człowieka , który swoją wiedzę posiada na poziomie nawet nie maturzysty , wstyd i hańba za takiego leniucha , czas na naukę , a nie celebrytowanie w mediach.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA