REKLAMA

Ryszard Petru apeluje o zwołanie Konwentu Seniorów i spotkanie szefów partii

  • Autor: PAP/MN
  • 19 grudnia 2016 12:14
Ryszard Petru apeluje o zwołanie Konwentu Seniorów i spotkanie szefów partii Petru: Trzeba ustalić dalsze działania polskiego parlamentu w najbliższe dni. (fot. Twitter)

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru zaapelował w poniedziałek (19 grudnia) do wszystkich partii politycznych i do Prezydium Sejmu, żeby zwołać w poniedziałek Konwent Seniorów, a we wtorek spotkanie szefów partii zasiadających w Sejmie.

"Ciągle jeszcze można szukać rozwiązania - stąd mój apel do wszystkich partii politycznych, a przede wszystkim do Prezydium Sejmu, żeby zwołać po południu Konwent Seniorów, czyli miejsce, w którym można ustalić dalsze działania polskiego parlamentu w najbliższe dni" - mówił Petru na briefingu pod Sejmem.

Z kolei we wtorek rano - zdaniem przewodniczącego Nowoczesnej - powinno odbyć się "spotkanie szefów partii politycznych w parlamencie". "To dałoby możliwość wyjścia z sytuacji i kompromisu" - powiedział.

Posłowie opozycji pozostają od piątku w sali obrad Sejmu; w piątek zablokowali oni sejmową mównicę, w reakcji na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie przez marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego z obrad posła PO Michała Szczerby. Obrady Sejmu zostały wznowione przez marszałka Sejmu w Sali Kolumnowej, tam odbyły się głosowania, m.in. został uchwalony budżet na 2017 r. Przed Sejmem od piątku protestowali m.in. zwolennicy KOD.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-12-19 14:11:00
    Ale kto u Petru jest seniorem?, przecież oni bawią się piaskiem w piaskownicy, a ostatnio to nawet zapałkami w stogu siana, więc, czy ktoś im zabierze choć te zapałki?;-)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA