REKLAMA

Ryszard Petru: Będę namawiał Lubnauer do podtrzymania ustaleń Zjednoczonej Opozycji

  • Autor: PAP/AT
  • 27 listopada 2017 13:25
Ryszard Petru: Będę namawiał Lubnauer do podtrzymania ustaleń Zjednoczonej Opozycji Ryszard Petru i Katarzyna Lubnauer (fot.twitter.com/Nowoczesna)

Będę namawiał nową przewodniczącą ugrupowania Katarzynę Lubnauer do poparcia kandydatury posła PO Rafała Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy i Pawła Rabieja na wiceprezydenta oraz podtrzymania wszelkich ustaleń Zjednoczonej Opozycji - poinformował były szef Nowoczesnej Ryszard Petru.

"Będę namawiał K. Lubnauer do poparcia @trzaskowski_ @PawelRabiej i podtrzymania wszelkich ustaleń #ZjednoczonaOpozycja. Szczególnie dotyczących zasad wyłaniania kandydatów na prezydentów i wspólnych list do sejmików i rad miejskich. W porozumieniu siła i szansa na sukces" - napisał Petru na Twitterze.

W czwartek (23 listopada) szef PO Grzegorz Schetyna oraz Ryszard Petru poinformowali, że poseł PO Rafał Trzaskowski jest wspólnym kandydatem obu partii na prezydenta stolicy; polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej ma zostać wiceprezydentem.

W sobotę (25 listopada) Lubnauer, która tego dnia została wybrana na nową szefową Nowoczesnej, mówiła w TVN24, że na razie nie ma porozumienia między Nowoczesną a PO ws. kandydata na prezydenta Warszawy. Dodała, że obie partie muszą jeszcze raz po partnersku poukładać układankę związaną z wyborami samorządowymi.

"Musimy porozmawiać o tym, jakie są nasze cele, a według mnie naszym celem jest zwycięstwo opozycji w każdych kolejnych wyborach w najbliższych latach" - mówiła w poniedziałek w Polsat News Lubnauer. Jak wskazała, w najbliższych czasie szykuje się "maraton wyborczy", czyli wybory samorządowe, wybory do Parlamentu Europejskiego oraz wybory parlamentarne.

Czytaj też: Nowoczesna wycofuje się ze wspólnego z PO kandydata na prezydenta?

Powtórzyła, że mając to w perspektywie należy zbudować silną opozycję. Zdaniem Lubnauer porozumienie zawarte między Petru a szefem PO ws. kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy może być "pewną bazą" do rozpoczęcia rozmów. Podkreśliła, że nie może ono dotyczyć tylko jednego miasta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA