REKLAMA

Ryszard Petru: Chcemy odsunąć PiS od władzy

  • Autor: PAP/jm
  • 01 października 2016 12:51
Ryszard Petru: Chcemy odsunąć PiS od władzy Według Ryszarda Petru, lidera Nowoczesnej z PiS wyszła prawdziwa nienawiść i pogarda do ludzi. (fot. twitter)

• - Nie tylko chcemy odsunąć PiS od władzy, ale również dać Polakom nadzieję na lepsze jutro – mówił w sobotę (1 października)we Wrocławiu podczas Rady Krajowej Nowoczesnej jej lider Ryszard Petru.
• Szef partii skrytykował rządy PiS i przedstawił skrótowy program Nowoczesnej.

Zdaniem Petru po roku rządów PiS pokazało, co jest jej celem. - Tym celem było przejęcie władzy w spółkach skarbu państwach i po drugie wyszła z tej partii prawdziwa nienawiść i pogarda do ludzi - mówię to w kontekście ustawy aborcyjnej i in vitro. Teraz widać, jakie są ich intencje, to niesłuchanie ludzi i wprowadzanie nieludzkich rozwiązań - mówił Petru.

Lider Nowoczesnej podkreślił, że jego partia nie tylko chce odsunąć PiS od władzy, ale również dać Polakom nadzieję na lepsze jutro.

Mówiąc o programie Nowoczesnej Petru podkreślił, że partia chce ograniczyć władzę prezydenta RP oraz ograniczyć liczbę kadencji posłów, burmistrzów i prezydentów do dwóch. Nowoczesna chce również obniżyć PiT i CiT.

- Chcemy również ograniczyć działalność agencji państwowych, zlikwidować stanowiska wojewodów, by marszałkowie mieli pełną władzę w regionach. Chcemy, by wszyscy rodzice mogli posyłać swoje dzieci do przedszkoli i żłobków - mówił Petru.

Polityk dodał, że jego partia chce skorygować program 500 plus, aby "trafiał naprawdę do dzieci". - Chcemy wprowadzić przyjazny rozdział państwa od Kościoła i umożliwić zawieranie związków partnerskich. Chcemy wreszcie wprowadzić zasadę w gospodarce, która jest podstawą naszego sukcesu, czyli "co nie jest zabronione, to jest dozwolone" - mówił Petru.

Lider Nowoczesnej wsparł również planowany na poniedziałek ogólnopolski protest kobiet ws. zmian w prawie aborcyjnym. - Ważne, by społeczeństwo obywatelskie dało mocny sygnał, że nie zgadza się, by kobieta, której życie jest zagrożone, nie mogła usunąć ciąży, by nie można było usunąć ciąży, kiedy jest ona wynikiem gwałtu - mówił Petru.

W sobotę Rada Krajowa Nowoczesnej przyjęła kilka uchwał; m.in. uchwałę przeciwko niszczeniu polskiej edukacji, uchwałę ws. niekompetencji i niegospodarności w spółkach skarbu państwa oraz uchwałę sprzeciwiającą się ideologizacji państwa przez PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Natala 2016-10-03 12:31:11
    Niestety ale PO i PO w Nowoczesnym Wydaniu jako opozycja wielokrotnie dowiodła, że podnosi krzyk tylko w Obronie Swoich Interesów, Oczernia i Pomawia bez Podstaw. niestety ale PO i PONowoczesna stało się Groteską, której już nie mam ochoty ani Oglądać, ani Czytać, ani Słuchać!!!!!!!! ..."CHU- DUP- i KAMIENI KUPA" !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA