REKLAMA

Ryszard Petru: Dobra koalicja obejmuje też lewicę i PSL

  • Autor: PAP/AT
  • 05 stycznia 2018 11:22
Ryszard Petru: Dobra koalicja obejmuje też lewicę i PSL Rozmowy koalicyjne powinny być szersze - powiedział Petru (Ryszard Petru, fot.facebook.com/PetruRyszard)

Były lider Nowoczesnej Ryszard Petru zamierza złożyć propozycję wszystkim partiom opozycyjnym, z którymi obecnie prowadzi rozmowy.

"Rozmowy koalicyjne powinny być szersze, bo dobra koalicja to taka, która obejmuje też lewicę i PSL" - podkreślił Petru w piątek w radiowej Trójce. Jak ocenił dobrze by było " kontynuować rozmowy i zobaczyć, jaka jest premia za szerokie zjednoczenie sił opozycyjnych".

Zapytany, czy prowadzi rozmowy niezależnie od rozmów szefowej partii Katarzyny Lubnauer, b. lider Nowoczesnej powiedział, że rozmawia "w innych sprawach". "Nikt nie ma prawa zabronić mi rozmawiać z kimkolwiek; moją rolą jest to, aby kontynuować koncepcję współpracy" - zaznaczył.

Czytaj też: Kosiniak-Kamysz: PO i Nowoczesna to jedna rodzina

"Jestem przeciwny, żeby Nowoczesna poszła w ślepą uliczkę i zawarła sojusz np. tylko z SLD, a takie pomysły się pojawiają. Będę namawiał do tego, żeby była szersza koalicja" - podkreślił Petru. "Mówię o obawach po to, żeby tego typu obawy się nie ziściły; trzeba wyprzedzać pewne zjawiska i szukać porozumienia szerszego" - dodał polityk. Jak dodał "trzeba szukać rozwiązań strategicznych, bo zostało już mało czasu".

Katarzyna Lubnauer mówiła w piątek, że "budowanie wielkiej koalicji jest dla opozycji bardzo ważne". Dopytywana, czy w tej koalicji mogłaby się znaleźć Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej, odparła: "Z jednej strony PO, z drugiej SLD, z trzeciej - tam gdzie się da, PSL". Oceniła, że Polskie Stronnictwo Ludowe byłoby "bardzo ważnym elementem" takiej koalicji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA