REKLAMA

Ryszard Petru: Działacze niezadowoleni z kierunku, w którym idzie Nowoczesna

  • Autor: PAP/AT
  • 28 lutego 2018 10:00
Ryszard Petru: Działacze niezadowoleni z kierunku, w którym idzie Nowoczesna Były szef Nowoczesnej jest zaniepokojony sondażami (Ryszard Petru, fot.twitter.com/RyszardPetru/media)

Przywództwo polega na tym, że gdy sondaże spadają, trzeba przejść do ataku a nie do komentowania - powiedział były szef Nowoczesnej Ryszard Petru.

Petru w środę (28 lutego) na antenie Polsat News zapytany o sondaże partyjne, gdzie poparcie dla Nowoczesnej jest na skraju progu wyborczego, czyli ok. 5-6 proc., odparł: "niepokoję się sondażami". "Jestem bardzo zaniepokojony tym trendem. Wiem o tym, że jest negatywny. Trzeba go przełamać. Trzeba pokazać zmianę, nowe pomysły, nowe inicjatywy" - stwierdził.

Dodał, że "przywództwo polega na tym, że gdy sondaże spadają, trzeba przejść do ataku a nie do komentowania".

Czytaj też: Petru zapewnia: Nie chcę stworzyć konkurencji dla Nowoczesnej

Przyznał, że po zmianie na stanowisku szefa Nowoczesnej docierają do niego sygnały, że "miało być lepiej". Dodał, że wie od działaczy N "że są niezadowoleni z kierunku, w którym idzie Nowoczesna". "Oczywiście bardzo bolało głosowanie aborcyjne, błędne, za które powinniśmy jeszcze raz przeprosić. Ewidentnie oczekują zmiany strategii, które są prowadzone od 3 miesięcy" - mówił Petru.

Przypomniał, że "niedługo minie 100 dni od zmiany na stanowisku przewodniczącego Nowoczesnej". "To jest taki moment na pierwsze poważne podsumowanie" - ocenił, zaznaczając, że takie podsumowanie będzie "wewnętrzne a nie poprzez media".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA