REKLAMA

Ryszard Petru: Jeśli prezydent Warszawy czuje się niewinna, powinna przyjść na komisję i zmiażdżyć Jakiego

  • Autor: PAP/MN
  • 21 września 2017 13:56
Ryszard Petru: Jeśli prezydent Warszawy czuje się niewinna, powinna przyjść na komisję i zmiażdżyć Jakiego Uważam, że każda osoba przyzwoita w konfrontacji z Jakim, zawsze wygrywa, bo to jest zły człowiek. (fot. PTWP)

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna stawić się na posiedzeniu komisji weryfikacyjnej; jeżeli czuje się niewinna, to powinna "zmiażdżyć" szefa komisji Patryka Jakiego – powiedział lider Nowoczesnej Ryszard Petru w czwartek (21 września) w Poznaniu.

Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

"Uważam, że każda osoba przyzwoita, (a) prezydent (Warszawy) tak się czuje, w konfrontacji z Jakim, zawsze wygrywa, bo to jest zły człowiek. (...) Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz może kwestionować komisję, ale powinna przed nią stanąć i udowodnić swoją niewinność" - powiedział Petru w czwartek na konferencji prasowej.

Jak dodał, "pamiętajmy też, że ona [prezydent Warszawy] nie staje tylko przed komisją, ale przed nami, przed społeczeństwem". "Na jej miejscu, dawno bym na tę komisję poszedł i udowodnił, że mam rację" - podkreślił lider Nowoczesnej.

Petru był pytany o komentarz do wypowiedzi prezydent Warszawy, która uważa, że działania Urzędu Skarbowego, wobec jej osoby, są działaniami politycznymi. "Po tym, jak komisja już wyznaczyła tę grzywnę, to nie ma co się dziwić, że komuś weszli na konto. To niepotrzebna szopka" - ocenił lider Nowoczesnej. Jego zdaniem, jeżeli Gronkiewicz-Waltz czuje się niewinna, to "powinna zmiażdżyć Jakiego".

Czytaj też: Urząd Skarbowy ściągnął grzywny z konta prezydent Warszawy

"Miejmy świadomość, że im bardziej (prezydent Warszawy) się nie stawia (na posiedzeniu komisji), tym bardziej obywatele polscy, a szczególnie obywatele Warszawy, mogą sobie myśleć: dlaczego ona się nie chce stawić?. I wygrywa Jaki. W tym wszystkim wygrywa Jaki, bo mówi: patrzcie, nie chce się zjawić, to znaczy, że ma coś do ukrycia. Wiadomo, że jak ktoś jest pewny siebie, to idzie na konfrontację, a konfrontacje są potrzebne - szczególnie w polityce" - przekonywał Petru.

Gronkiewicz-Waltz została dotąd ukarana sześć razy, grzywnami w wysokości po 3 tys. zł, za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną ds. stołecznej reprywatyzacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA