REKLAMA

Ryszard Petru oskarża rząd PiS o brak woli współpracy

  • Autor: GP
  • 12 lutego 2016 08:40
Ryszard Petru oskarża rząd PiS o brak woli współpracy - Gdy opozycja chce rozmawiać, to nie ma reakcji - mówi lider Nowoczesnej. (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

• Lider Nowoczesnej oskarżył rząd o brak woli do rozmów z opozycją.
• Odpowiadając na zarzuty przeciwników politycznych Ryszard Petru mówi, że Nowoczesna złożyła dziesięć projektów ustaw do laski marszałkowskiej.
• Polityk ponowił także swój apel o zmiany w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

Ryszard Petru skrytykował w wywiadzie na antenie TVP rząd Beaty Szydło. Przypomniał, że Nowoczesna nie raz prosiła o rozmowy i - w jego ocenie - była w ostatnich miesiącach ignorowana. - Gdy opozycja chce rozmawiać, to nie ma reakcji – argumentował polityk.

Lider Nowoczesnej odniósł się do informacji, które o jego partii i klubie rozpowszechniają inni politycy. Mówią, że klub i politycy Nowoczesnej są bierni w pracy parlamentarnej. W ocenie Ryszarda Petru, Nowoczesna jest aktywna w parlamencie, czego dowodem jest dziesięć projektów ustaw zaproponowanych przez partię.

Przeczytaj także: Nowe projekty Nowoczesnej

Petru ponowił też swój apel do prezydenta Andrzeja Dudy z czwartku. - Dobrze by było, gdyby Rada (Bezpieczeństwa Narodowego – red.) powstała – mówił, mając na myśli zwołanie przez prezydenta Rady Bezpieczeństwa Narodowego (RNB).

- Dowiedzielibyśmy się, jakie nowe fakty wpłynęły na powstanie nowej komisji smoleńskiej. Poza tym RBN powinna zostać zaktualizowana – lider Nowoczesnej rozumie przez to powołanie do ciała nowych członków. - To jest moja prośba do prezydenta i apel, oczywiście może to zignorować, albo być prezydentem wszystkich Polaków. Dobrze by było, gdyby w zaciszu gabinetów, w Polsce można było rozmawiać o bezpieczeństwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • politolog 2016-02-12 09:17:37
    Nie ma dnia w mediach , bez obecności klauna cyrkowego , to już nudzi Polaków ten mizerny i pożałowania godny mości hrabia , jego wypowiedzi nie da się słuchać , zachowanie w Sejmie gorsze nić PZPR , szczeka na wszystko co się rusza , jak niektóre mądrzejsze od niego , nie umiejące mówić pieski mieszańce i kundelki , więcej tych obłudników w mediach niż rządzących , Ohyda i niesmak . kto wydał na świat tych POPAPRAŃCÓW ?????? Wiedza o życiu przeciętnego Polaka zerowa , teraz slogany , że rządzący nie chcą z nim współpracować to kpiny i żenada , niech się puknie w swój łeb , jak rządzący rozmawiają , to on ich wyśmiewa , gorzej niż dziecko w przedszkolu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA