REKLAMA

Ryszard Petru: Polskę czeka wyjątkowo ostra walka między władzą a opozycją

 • Autor: PAP/AT
 • 07 lutego 2017 07:05
Ryszard Petru: Polskę czeka wyjątkowo ostra walka między władzą a opozycją Nowoczesna zamierza koordynować najważniejsze działania z Platformą Obywatelską (Ryszard Petru, fot.twitter)

• Zdaniem lidera Nowoczesnej, opozycja z "przyczyn kulturowych" nie potrafi prowadzić skutecznej walki z ugrupowaniem rządzącym.
• Gdy dojdziemy do władzy, musimy ją zacząć od "depisyzacji" powiedział na spotkaniu z mieszkańcami Opola lider Nowoczesnej, Ryszard Petru.
• Depisyzacji, czyli powrotu do normalnego funkcjonowania instytucji, odpolitycznienia ich - dodał.

"Rozpoczęcie władzy, gdy tylko ją przejmiemy, musimy zacząć od depisyzacji. Depisyzacji, czyli powrotu do normalnego funkcjonowania instytucji, odpolitycznienia ich. I to trzeba będzie zrobić szybko, bo Polacy nie chcą trwać w inercji. Mogę powiedzieć tyle, że praktycznie wyplenimy wszystkich Misiewiczów. Odwołamy wszystkich Kurskich. Ważne jest, żeby nie odpuścić żadnemu Ziobro" - zadeklarował Petru na spotkaniu.

Zdaniem lidera Nowoczesnej, opozycja z "przyczyn kulturowych" nie potrafi prowadzić skutecznej walki z ugrupowaniem rządzącym. "Jest pytanie: jak z nimi rozmawiać. Ja mam wrażenie, że może jesteśmy czasami za delikatni. Ale przyjdzie moment, kiedy trzeba będzie zrobić to, co konieczne i z chamami trzeba będzie po chamsku. Nie będzie wyjścia moim zdaniem, bo oni zrobią wszystko, żeby tej władzy nie oddać" - tłumaczył Petru.

Czytaj też: Projekt ustawy metropolitalnej jest niekonstytucyjny

Według polityka, Polskę czeka wyjątkowo ostra walka polityczna między obecnym obozem władzy a opozycją. "Oni nie chcą wygrać z przeciwnikiem. Oni chcą przeciwnika zniszczyć. Albo zabić. W związku z tym chcę państwu powiedzieć. My ich z tego rozliczymy. Nie mamy innego wyjścia. Uważam, że to nasze zobowiązanie, bo te sprawy są zbyt poważne. Oni będą się bronili rękami i nogami. Ale musimy zdać sobie sprawę z tego, co się dzieje w Polsce. Kuchciński, Brudziński, Suski, Kaczyński. Oni poza tym, co robią teraz, nie mają nic. Nie są w stanie niczego zrobić. Nikt ich nigdzie nie zatrudni. Nie mają innego pomysłu na życie. Dla nich to wszystko albo nic. Tacy są najbardziej zdeterminowani. I ci ludzie są najbardziej niebezpieczni, bo zrobią wszystko, by utrzymać władzę i trzeba mieć tego świadomość" - powiedział Petru.

Petru poinformował zebranych, że Nowoczesna zamierza koordynować najważniejsze działania z Platformą Obywatelską. W wyborach samorządowych partia Petru ma wystawić własnych kandydatów z autorskich list.

"Jednak jeżeli nasz kandydat przepadnie, a do drugiej tury przejdzie kandydat PO, to my zamierzamy go poprzeć. Oczekujemy, że PO poprze w podobnej sytuacji naszego kandydata. Chciałbym, żeby to porozumienie było ogólnopolskie i dotyczyło wszystkich prezydentów i burmistrzów" - powiedział Petru. Opowiedział się przy tym za możliwie wąską koalicją na czas wyborów, także parlamentarnych. "Trzeba zrobić wszystko, by odsunąć PiS od władzy w wyborach demokratycznych - mam nadzieję, że takie będą. Jeżeli takie nie będą, trzeba będzie wyjść na ulicę"- powiedział lider Nowoczesnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • wszyscywszystkowiedzą 2017-03-01 14:11:19
  W tym artykule Petru pokazał swoje prawdziwe oblicze, to jest takie jakie jest opisane i pokazywane w internecie przez niezależne od Sorosa media. Jemu nie chodzi o Dobro dla Polski ale o dobro dla swoich mocodawców w Berlinie, Brukseli Strasburgu i Holandii, której niektórzy władcy zawsze służyli Niemcom. Stare przysłowie mówi, że zawsze taką piosenkę śpiewa ten kto na czyim wozie jedzie. A Petru na takim wozie jedzie. Mam nadzieję, że Polacy prawidłowo ocenią ludzi spośród POkrętaczy i "nowoczesnej" i nie dopuszczą do władzy tych, którzy chcą sprzedać Polskę wraz "z duszami" kapitałowi zachodniemu.
 • puszatek 2017-02-10 23:18:49
  "Oni nie chcą wygrać z przeciwnikiem. Oni chcą przeciwnika zniszczyć. Albo zabić" On się chyba szaleju naćpał, degenerat jeden. Miał się za takiego ważnego, mądrego a Merkel go w (...) kopnęła. On tego przeżyć nie może, miernota.
 • puszatek 2017-02-10 22:08:42
  Wylazł z Pietru cham. Pomarzyć sobie może o rządzeniu. Oni już są zaorali i to sami, na własne życzenie. Zresztą tzw. totalna opozycja ma samych głupków i szczekaczy, ubeckich potomków, a Swetru już określił, że wszystko cofnie, ma być ja było i basta. Polacy nie dopuszczą was do władzy, rozumiesz?
 • antoni antczak 2017-02-07 20:45:54
  Czyli wg pietru zmiana z dyktatury PO na dyktature Sorosa.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA