REKLAMA

Ryszard Petru: Rząd nie może liczyć na poparcie Nowoczesnej. Ale też w ciemno nie poprzemy PO

 • Autor: PAP/AT
 • 21 marca 2017 06:22
Ryszard Petru: Rząd nie może liczyć na poparcie Nowoczesnej. Ale też w ciemno nie poprzemy PO Kandydat na premiera (Schetyna - red.), który wie, że przegra, raczej się osłabia, a nie umacnia - mówi Pteru (fot.twitter.com/nowoczesna)

Opozycja powinna działać razem we wszystkich najważniejszych sprawach - mówi lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Ryszard Petru pytany w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" o to, czy Nowoczesna traktuje kandydaturę Schetyny na premiera poważnie, odpowiedział: "Nie, bo gdyby był poważny, to wcześniej doszłoby do uzgodnień PO z innymi ugrupowaniami i tworzenie wspólnego expose. Wariant: zapowiadamy wniosek, zgłaszamy kandydata na premiera i czekamy aż go poprzecie jest złym prognostykiem na przyszłość".

Dopytywany, czy Nowoczesna nie zagłosuje za odwołaniem rządu Beaty Szydło, Petru stwierdził: "Rząd Beaty Szydło nie może liczyć na poparcie Nowoczesnej, ale też w ciemno nie poprzemy wniosku Platformy. Najpierw musimy poznać expose i później zdecydujemy na posiedzeniu klubu".

Czytaj też: Wotum nieufności: PO zaprosiła liderów opozycji na spotkanie

Z kolei na pytanie o to, "od czego Nowoczesna uzależnia poparcie dla wniosku PO" - jej lider odparł: "Jeśli w expose Schetyny znajdzie się np. propozycja kolejnego skoku na OFE, by sfinansować nowe obietnice wyborcze, to trudno liczyć na nasze poparcie. Na pewno nie poprzemy PO bezwarunkowo".

"Kandydat na premiera (Schetyna - red.), który wie, że przegra, raczej się osłabia, a nie umacnia" - podsumował Petru jedną z odpowiedzi na pytanie "Rz". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • szósty król 2017-03-21 10:12:16
  Do mario J: Wolę złodzieja który mi ukradnie telewizor z domu niż oszołoma który rozpieprzy cały dom i jeszcze będzie za mnie decydował co jest dla mnie dobre. Przypominam że największym przekrętem po komunie jest afera SKOK. Tylko do jednego z nich, państwo musiało dopłacić 4,5 miliarda. Razem straty wyniosły ponad 7. Szef SKOKów jest teraz senatorem PIS. Amber Gold to przy tym pikuś. Swoją drogą PIS stosuje różne standardy wobec siebie i innych. Nowak musiał odejść bo nie wpisał do oświadczenia zegarka za 20tys. a Szyszko nie wpisał chałupy za bańkę i dalej jest ministrem. Co do czasu pracy to jestem za późniejszą emeryturą. Tak jest lepiej dla kraju a mój interes jest mniej ważny. Poza tym lubię pracować chociaż mam już powyżej 50 lat. Co do OFE, czekam aż PIS mi odda kasę. To oni są teraz u władzy. Prawda, PIS rozdaje na lewo i prawo, ciemni ludzie się cieszą a długi rosną jak nigdy wcześniej (no może za Gierka). Ktoś, kiedyś będzie musiał je spłacić. PO nie było dobre ale PIS jest baaaardzo złe.
 • mario J 2017-03-21 09:32:12
  Do szósty król: ..Dlaczego tak nie cierpisz PiS-u? Czy PO było lepsze dla Ciebie jak robiło afery za aferą? Jak zlikwidowało Twoje udziały w OFE? A jak podniosło oczywiście PO Twój czas pracy to dobrze?Czy mam dalej wymieniać? Dlaczego tak robisz i komu SŁUŻYSZ i za ile?
 • szósty król 2017-03-21 09:09:11
  Do mario J: Lepszy Petru od większości zbieraniny z PISu.
 • mario J 2017-03-21 09:06:49
  Kiedy wreszcie zniknie WIELKI pseudo polityk PETRU? Ciąga na wymioty jak patrzę na takiego wszystko wiedzącego polityka.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA