REKLAMA

Ryszard Terlecki: Nie ma podstaw prawnych aby powtarzać głosowanie

  • Autor: PAP/MN
  • 21 grudnia 2016 13:35
Ryszard Terlecki: Nie ma podstaw prawnych aby powtarzać głosowanie Ryszard Terlecki nie widzi powodu, aby powtarzać głosowanie budżetowe. (fot. ryszardterlecki.pl)

• Podczas piątkowych głosowań w Sali Kolumnowej prawo nie zostało w żadnym wypadku naruszone - podkreślił w Sejmie szef klubu PiS Ryszard Terlecki.
• Jego zdaniem nie ma żadnego powodu do powtarzania głosowania, nie ma też do tego żadnych podstaw prawnych.

Terlecki nawiązał m.in. do wcześniejszych wypowiedzi liderów partii opozycyjnych, którzy apelowali o spotkanie z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. "Podjęte są już pewne kroki w tym kierunku" - wskazał Terlecki. Zaznaczył jednocześnie, że nie wyobraża sobie, by takie spotkanie umawiać poprzez media.

Terlecki odniósł się też do wypowiedzi przedstawicieli opozycji, którzy podtrzymują opinię o niekonstytucyjności działań parlamentu. Chodzi o piątkowe głosowanie w Sali Kolumnowej m.in. nad ustawą budżetową na 2017 r. "Nie ma żadnego powodu do powtarzania głosowania, nie ma do tego żadnych podstaw prawnych, to po prostu jest niemożliwe" - przekonywał Terlecki.

"Prawo nie zostało w żadnym wypadku naruszone, wobec tego można tylko z pewnym politowaniem słuchać tego, co opowiadają niektórzy przedstawiciele opozycji" - podkreślił.

Szef klubu PiS dodał, że porządek prawny Rzeczypospolitej jest najważniejszy. "Nie ma mowy, aby go łamać dla rozmaitych działań, bardziej PR-owskich czy propagandowych opozycji" - dodał. "Parlament działał i działa zgodnie z regulaminem, zgodnie z prawem i zgodnie z konstytucją" - oświadczył Terlecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA