REKLAMA

Ryszard Terlecki: W przyszłym tygodniu Sejm zajmie się wotum nieufności dla rządu

  • Autor: PAP/JS
  • 31 marca 2017 14:46
Ryszard Terlecki: W przyszłym tygodniu Sejm zajmie się wotum nieufności dla rządu Ryszard Terlecki, wicemarszałek Sejmu po prawej. (fot. PiS/twitter)

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które rozpocznie się w środę (5 kwietnia), posłowie zajmą się wnioskiem PO o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło - wynika z wypowiedzi wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego (PiS).

• Ryszard Terlecki powiedział, że politycy PiS spokojnie czekają na to "show polityczne", którym nazwał wotum nieufności.

• Odniósł się także do słów Beaty Szydło, która powiedziała, że w jej rządzie są ministrowie, którzy będą musieli zdecydowanie poprawić swoją pracę.

Przed tygodniem PO złożyła w Sejmie wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. Kandydatem Platformy na premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. PO chciała, by debata nad wnioskiem odbyła się na początku kwietnia.

Podczas wywiadu dla radiowej "Jedynki" Terlecki był pytany o to, kiedy Sejm zajmie się tym wnioskiem. Wicemarszałek Sejmu odparł, że przyszły tydzień będzie "jeszcze ciekawszy" od obecnego. "Będzie wotum nieufności dla rządu, duża zabawa polityczna" - mówił Terlecki.

"To jest taka polityczna zabawa. Autorzy tego projektu dobrze wiedzą, że nie ma żadnej możliwości odwołania rządu, ani odwołania pani premier" - ocenił szanse powodzenia wniosku Platformy.

"To jest prawo opozycji, aby tego rodzaju wnioski zgłaszać. My się z tego cieszymy, bo będzie okazja przedstawienia jeszcze raz dokonań rządu w ciągu tych półtora roku" - powiedział.

Jak dodał, politycy PiS spokojnie czekają na to "show polityczne". "Będziemy merytorycznie odpowiadać na zarzuty opozycji" - zapowiedział.

Terlecki odniósł się też do porannego wywiadu premier Beaty Szydło, która także w Programie I Polskiego Radia mówiła, że na bieżąco ocenia szefów resortów i że w jej rządzie są ministrowie, którzy będą musieli zdecydowanie poprawić swoją pracę. Podkreśliła też, że dla rządu najważniejsze jest skoncentrowanie się na przeprowadzeniu reform.

"To, że ocena ministrów trwa na bieżąco, jest oczywiste. W tej chwili nie ma chyba żadnych powodów, aby dokonywać jakieś rekonstrukcji rządu" - komentował wypowiedź szefowej rządu polityk PiS.

Wicemarszałek Sejmu dodał, że w ostatnim czasie szef MSZ Witold Waszczykowski funkcjonował "w trudnym momencie, jeśli chodzi o nasze stosunki międzynarodowe".

Odnosząc się do szefa MON Antoniego Macierewicza Terlecki wskazał, że obecnie "trwa odbudowa polskiej armii". "Odbudowa po tych zniszczeniach, których dokonali niesławnej pamięci ministrowie obrony z Platformy" - mówił.

W jego ocenie zmiany w polskiej armii odbywają się sprawnie i wojsko na nich zyskuje. Zaznaczył jednocześnie, że na ocenę pracy Macierewicza przyjdzie nam jednak poczekać. "Półtora roku to trochę za mało, aby po tych działaniach destrukcyjnych jakieś efekty rzucające się w oczy były" - stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA