REKLAMA

Rząd: Beata Szydło myli interes Polski z interesem PiS

  • Autor: PAP
  • 23 września 2015 11:14
Rząd: Beata Szydło myli interes Polski z interesem PiS Tomczyk przekonywał, że decyzja rządu ws. uchodźców, to "ogromny sukces" negocjacyjny premier Ewy Kopacz. Fot. facebook.com

Kandydatka PiS na premiera Beata Szydło myli interes Polski z interesem PiS, jest skrajnie niekompetentna - powiedział w środę rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Podkreślił, że decyzja rządu ws. uchodźców, to ogromny sukces negocjacyjny premier Ewy Kopacz.

Tomczyk odniósł się w ten sposób do oświadczenia Beaty Szydło, która w środę przekonywała, że decyzja rządu ws. uchodźców to skandal. Jak oceniła, została podjęta wbrew bezpieczeństwu i bez zgody Polaków. Szydło dodała, że narzucone Polsce kwoty oznaczają, że w kolejnych latach będziemy musieli przyjmować kolejne fale uchodźców, a rząd oszukał kraje Grupy Wyszehradzkiej.

"Skrajna niekompetencja"

Po raz kolejny mamy pokaz skrajnej niekompetencji pani Szydło, która myli interes narodowy z interesem PiS, to jest wielki problem - powiedział Tomczyk w środę dziennikarzom w Sejmie.

Przekonywał, że decyzja rządu ws. uchodźców, to "ogromny sukces" negocjacyjny premier Ewy Kopacz.

Zostały spełnione wszystkie nasze warunki - pokreślił rzecznik rządu.

Pytany o zarzuty, że Polska rozbija jedność Grupy Wyszehradzkiej, Tomczyk powiedział: "Nie można stawiać interesu Grupy Wyszehradzkiej ponad interes Polski".

Decyzja Polski

Na wtorkowym spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw UE w Brukseli Polska zaakceptowała decyzję o podziale uchodźców.

UE zgodziła się, że będziemy dzielić 120 tys. Natomiast w tej chwili podjęliśmy decyzję o podziale 66 tys. uchodźców, z czego Polsce przypadnie ok. 5 tys. uchodźców - i ta liczba będzie jeszcze pomniejszona w momencie, kiedy zgłoszą się państwa, które nie uczestniczą w tym programie, takie jak: Szwajcaria, Norwegia czy Irlandia.

Poza tymi dwoma tysiącami, na które zgodziliśmy się wcześniej, ta liczba to będzie ok. 4,5 tys." - mówił wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski, komentując decyzje szefów MSW.

Trzy państwa Grupy Wyszehradzkiej (Czechy, Słowacja, Węgry) były przeciwne decyzji o podziale uchodźców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA