REKLAMA

Rząd Beaty Szydło doceniony. Prestiżowa nagroda za program 500 plus

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 12 sierpnia 2016 11:34
Rząd Beaty Szydło doceniony. Prestiżowa nagroda za program 500 plus W trakcie konferencji minister odbierze, w imieniu polskiego rządu, nagrodę za program Rodzina 500 plus (fot. MRPiPS/twitter)

Minister rodziny Elżbieta Rafalska wzięła udział w VIII Europejskiej Konferencji Dużych Rodzin (ELFAC) w Rydze.

W trakcie konferencji minister odebrała, w imieniu polskiego rządu, nagrodę za program Rodzina 500 plus.

Minister, odbierając wyróżnienie, zwróciła uwagę, że w czasach starzejącego się społeczeństwa kluczowe znaczenie ma objęcie szczególną troską rodzin wychowujących dzieci. Szefowa resortu przybliżyła uczestnikom ryskiej konferencji funkcjonowanie programu 500 plus. Zwróciła przy tym uwagę, że powstał on po to, by zmniejszyć obciążenie finansowe rodzin związane z  wychowywaniem dzieci. Miał też zachęcić Polaków do podejmowania decyzji o posiadaniu większej rodziny.

- Rząd polski dokonał zasadniczego zwrotu w polityce społecznej, wprowadzając program „Rodzina 500 plus” - finansowego wsparcia rodzin w kosztach rodzicielstwa oraz stworzenia warunków zachęcających do podejmowania decyzji o rodzicielstwie – mówiła minister Rafalska na VIII Europejskiej Konferencji Dużych Rodzin w Rydze.

Europejska Konfederacja Dużych Rodzin (ELFAC) formalnie powstała w 2004 r., gromadząc Stowarzyszenia Dużych Rodzin w Europie. Konfederacja reprezentuje ponad 50 milionów obywateli europejskich, którzy pochodzą z prawie 9 milionów dużych rodzin. Głównym jej celem jest reprezentowanie interesów ekonomicznych i społecznych rodzin z dziećmi, a w szczególności dużych rodzin.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Gosia 2016-08-15 12:56:32
    Szczere GRATULACJE!!! Nareszcie mamy POLSKI RZĄD!!! A nie RZĄD w POLSCE!!! Pozdrawiam
  • Tomek 2016-08-12 12:07:25
    Gratuluję dla całego rządu Pani Premier Beaty SzydłoREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA