REKLAMA

Rząd ma uwagi do projektu dotyczącego handlu w niedzielę

 • Autor: PAP/AT
 • 21 marca 2017 10:51
Rząd ma uwagi do projektu dotyczącego handlu w niedzielę Nie zgadzamy się z karami zwartymi w projekcie ustawy ograniczającej handel w niedzielę - mówi Beata Szydło (fot.pixabay.com)

Projekt uzyskał pozytywną ocenę rządu, ale z uwagami. Dzisiaj na rządzie jeszcze będziemy rozmawiać - powiedziała Beata Szydło o projekcie ustawy ograniczającej handel w niedzielę.

• Rząd przychyla się do projektu ustawy ograniczającej handel w niedzielę - powiedziała premier Beata Szydło.

• Ma jednak uwagi.

• Nie zgadzamy się z karami zwartymi w projekcie - dodała.

Rząd we wtorek (21 marca) zajmie stanowisko wobec propozycji dot. handlu w niedzielę. W czwartek (16 marca) Komitet Stały Rady Ministrów pozytywnie zaopiniował obywatelski, opracowany przez NSZZ "Solidarność" projekt ws. ograniczenia handlu w niedzielę i zarekomendował skierowanie go do dalszych prac. Komitet nie zarekomendował jednak utrzymania kar, zawartych w projekcie; w opinii nie ma też wskazania liczby niedziel, w których ma być handel ograniczony.

W wywiadzie dla Polsat News premier była pytana o zdanie rządu na temat tego projektu.

"Mieliśmy sporo wątpliwości. Ten projekt uzyskał pozytywną ocenę rządu, ale z uwagami. Nie zgadzamy się m.in., żeby były kary, jak jest zaproponowane w projekcie. Ale dzisiaj na rządzie jeszcze będziemy rozmawiać" - powiedziała Beata Szydło.

Premier podkreśliła, że ostateczny kształt ustawy, będzie znany po przyjęciu jej przez parlament. "Myślę, że tam będzie równie burzliwa dyskusja" - oceniła.

Czytaj też: PSL przeciwko karaniu przedsiębiorców

"Na pewno dla PiS ważne jest, żeby ta ustawa weszła w życie. W naszym programie jasno mówiliśmy, że chcemy, żeby niedziele były wolne, żeby rodziny miały czas dla siebie. Zdajemy sobie sprawę z uwarunkowań gospodarczych i ekonomicznych. Bierzemy bardzo poważnie pod uwagę zdanie przedsiębiorców" - zaznaczyła szefowa rządu.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Car Jarosław 2017-03-23 11:41:00
  Ta władza nie rozumie słowa "rządzenie", przynajmniej w jego demokratycznym kontekście. Zachowują się jak carski dwór z zasadą samodzierżawia.
 • kocham wolność 2017-03-23 11:31:58
  PIS-rydzyk to zamach na wolność !!! Kto chce niech w niedzielę pracuje!!! Kto chce niech w niedziele kupuje!!! A kto chce nich idzie do kościoła...
 • qubas 2017-03-22 22:26:18
  PiSie, czas na poprawki, wywalcie to co uderza w małe sklepy, w moje abc na przykład, a dowalcie hipermarketom
 • popis 2017-03-21 16:37:53
  Po jakiemu to: ....Dzisiaj na rządzie jeszcze będziemy rozmawiać - powiedziała Beata Szydło. hahaha
 • wróżka 2017-03-21 16:27:14
  Jakie to wszystko żałosne, same zakazy , tak się żyć nie da, przecie nikt nikogo nie zmusza do pracy w sklepie !!!!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA