REKLAMA

Rząd odpowie na zalecenia Komisji Europejskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lutego 2017 14:26
Rząd odpowie na zalecenia Komisji Europejskiej Od stycznia ub. roku Komisja Europejska prowadzi wobec Polski procedurę w sprawie praworządności w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. (fot. fotolia)

Odpowiedź polskiego rządu na zalecenia Komisji Europejskiej powinna pojawić się w poniedziałek (20 lutego) wieczorem - poinformował na konferencji prasowej rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Rzecznik rządu pytany, kiedy można spodziewać się odpowiedzi polskiego rządu na zalecenia Komisji Europejskiej ws. procedury ochrony praworządności mówił: "odpowiedź wyjdzie dzisiaj, myślę, że dzisiaj wieczorem".

"Dzisiaj wieczorem powinna pojawić się z naszej strony odpowiedź i na pewno odniesiemy się do tych niewiążących zaleceń Komisji Europejskiej" - dodał Bochenek.

Od stycznia ub. roku Komisja Europejska prowadzi wobec Polski procedurę w sprawie praworządności w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego.

W czerwcu 2016 r. wydała opinię krytyczną wobec polskich władz, a pod koniec lipca opublikowała rekomendacje, zalecając rządowi m.in. opublikowanie wszystkich wyroków TK i zastosowanie się do nich.

Polski rząd odpowiedział 27 października 2016 r. na te zalecenia, oświadczając, że są one niezasadne i nie widzi prawnych możliwości ich wdrożenia.

21 grudnia ub. roku KE wydała dodatkowe rekomendacje i wyraziła oczekiwanie, że polskie władze odpowiedzą w ciągu dwóch miesięcy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA