REKLAMA

Rząd podsumuje pierwszy rok działania programu 500 plus

  • Autor: PAP/JS
  • 27 marca 2017 18:10
 Rząd podsumuje pierwszy rok działania programu 500 plus Rzecznik rządu Rafał Bochenek (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Pod koniec tygodnia rząd Beaty Szydło podsumuje pierwszy rok funkcjonowania programu "Rodzina 500 Plus" - zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

"Pod koniec tygodnia, w związku ze zbliżającym się pierwszym rokiem funkcjonowania przełomowego programu Rodzina 500 Plus, odbędzie się wydarzenie, które będzie podsumowaniem tego pierwszego roku. Postaramy się pokazać jak ten niezwykle ważny dla wielu polskich rodzin program wpłynął na codzienne funkcjonowanie Polaków" - mówił Bochenek podczas konferencji prasowej.

Zapowiedział, że zaprezentowane zostaną nie tylko liczby, ale i konkretne przypadki beneficjentów wsparcia.

Czytaj też: Jak Polacy oceniają program 500 plus?

Program "Rodzina 500 Plus" ruszył 1 kwietnia 2016 roku. Przewiduje on 500-złotowe świadczenie wychowawcze dla rodziców, niezależnie od dochodu, na drugie i kolejne dzieci, aż do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym), wsparcie przysługuje także na pierwsze dziecko.

Według najnowszych danych NFZ, liczba urodzeń w styczniu tego roku wyniosła 32 061, to jest o 2 234 porodów więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA