REKLAMA

Rząd pracuje nad ustawą dot. zmiany godła i flagi

  • Autor: PAP/AT
  • 20 marca 2017 09:55
Rząd pracuje nad ustawą dot. zmiany godła i flagi Prace nad nowym prawem są głównie związane w dużej mierze z nowymi technologiami (Piotr Gliński, fot.mkidn.gov.pl)

Mniej więcej od roku trwają prace nad ustawą dotyczącą zmiany godła i flagi - powiedział w poniedziałek wicepremier Piotr Gliński. Według niego chodzi głównie o dostosowanie obecnego graficznego zapisu symboli narodowych, by mogły być wykorzystywane przez nowe technologie.

"To są spokojne, normalne prace, które są prowadzone w konsultacji ze znawcami" - zapewnił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego w RMF FM.

Jak podkreślił, prace nad nowym prawem są głównie związane "w dużej mierze z nowymi technologiami". "Nie ma jednego wzorca na polskie godło narodowe" - powiedział Piotr Gliński. Wicepremier dodał, że podobnie jest z kolorem flagi.

Czytaj też: Specjalna flaga dla prezydenta RP?

Gliński pytany, czy planowane jest też przywrócenie krzyża, który zdobił koronę orła w godle II RP do 1927 r., powiedział, że to "sensacja medialna".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • łubudubu 2017-03-20 13:06:38
    Do mario J: Zgoda!!! Dla tego rządu ideologia jest ważniejsza od gospodarki Niech zajmą się tym co wpływa na poziom życia Polaków (nie ma na myśli banialuk Morawieckiego) a nie bzdetami. Mamy już swoje symbole i naprawdę nie ma powodu żeby coś zmieniać.
  • mario J 2017-03-20 12:58:21
    Co nam da zmiana godła i flagi? Czy w koronie orła ma być wstawiony krzyż czy może wszystkie symbole religijne mieszkańców Polski? Dlaczego tylko krzyż? przecież w Polsce mieszkają wyznawcy innych religii? Moim i nie tylko moim zdaniem należy zostawić jak jest i to będzie NAJTANIEJ. Mamy przecież więcej do zrobienia ważniejszych rzeczy. Ile to będzie kosztować ta zmiana?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA