REKLAMA

Rząd przekaże 13 milionów złotych na ratownictwo górskie

  • Autor: PAP/GP/MSWiA
  • 20 stycznia 2016 14:24
Rząd przekaże 13 milionów złotych na ratownictwo górskie TOPR otrzyma środki w wysokości 2 mln 353 tys. zł na utrzymanie śmigłowca. (fot. wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

· MSWiA przeznaczy 13,1 mln zł na działania ratownicze TOPR i GOPR w 2016 roku.
· GOPR na zapewnienie gotowości ratowniczej otrzyma ponad 7,5 mln zł, gdy TOPR dostanie ponad 3,2 mln zł.

MSWiA podpisało umowy z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym oraz Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Informacje o tym przekazano 20 stycznia, w środku sezonu zimowego, który jest szczytem gotowości służb górskich.

GOPR na zapewnienie gotowości ratowniczej na terenie swojego działania otrzyma ponad 7,5 mln zł. Kwota ta zostanie wykorzystana na m.in. prowadzenie działań ratowniczych, wynagrodzenia ratowników górskich, ubezpieczenia ratowników, pokrycie kosztów szkoleń centralnych ratowników górskich oraz kosztów utrzymania obiektów.

TOPR otrzyma ponad 3,2 mln zł na działania ratownicze na terenie Tatr i Pasma Spisko-Gubałowskiego. Z tej kwoty będą finansowane m.in. prowadzenie działań ratowniczych, utrzymanie kadry ratowników górskich, ich szkolenia oraz utrzymanie bazy i zakup sprzętu oraz ekwipunku ratowniczego.

Dodatkowo dla TOPR zostaną przeznaczone środki w wysokości 2 mln 353 tys. zł na utrzymanie śmigłowca ratowniczego Sokół wraz z załogą lotniczo-techniczną.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA