REKLAMA

Rząd przyjął budżet na 2016 rok

  • Autor: em
  • 21 grudnia 2015 18:55
Rząd przyjął budżet na 2016 rok Budżet na 2016 rok uwzględnia wydatki m.in. na priorytetowy program rządu "Rodzina 500 plus" (Fot. P. Tracz / KPRM)

Centrum Informacyjne Rządu podało, że w budżecie na 2016 rok dochody wyniosą 313,7 mld zł, wydatki 368,5 mld zł, a deficyt nie przekroczy 54,7 mld zł.

W budżecie uwzględniono koszty wielu przedsięwzięć prospołecznych, w tym priorytetowy program rządu „Rodzina 500+”. Jednocześnie plan wydatków skonstruowano w sposób, który pozwoli zachować stabilność makroekonomiczną finansów kraju.

Program „Rodzina 500+” ma przede wszystkim wspierać rodziny z dziećmi, zwłaszcza wielodzietne i sprzyjać poprawie sytuacji demograficznej. Jako bodziec popytowy może spowodować lekki wzrost dynamiki PKB. W projekcie ustawy budżetowej na przyszły rok zaplanowano, że Produkt Krajowy Brutto wzrośnie o 3,8 proc.

Ministerstwo Finansów oszacowało, że w przyszłym roku do kasy państwa z podatków wpłynie 276,1 mld zł. Dodatkowe pieniądze będą pochodzić z dwóch nowych podatków: od niektórych instytucji finansowych (5,5 mld zł) i od sklepów wielkopowierzchniowych (2 mld zł). Przyszłoroczny budżet otrzyma również wsparcie z Narodowego Banku Polskiego. Wpłaty z zysku NBP przewidziano na 3,2 mld zł. Zaplanowano także wpływy z dywidend i wpłat z zysku oraz cła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Państwo teoretyczne! 2015-12-21 21:11:31
    Gdzie podatek VAT od obrotu gruntami wszystkich klas w obrębach gmin niezapłacony. Ministerstwo Finansów nie tylko działa szkodę Skarbu Państwa Polskiego, lecz nie respektuje wyroków Unijnego Trybunału Sprawiedliwości, przykłady: Wyrok Najwyższego Sądu Administracyjnego z dnia 09.11.2011roku sygn. Akt I FSK 1655/11 potwierdził, iż nie z ich inicjatywy doszło do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego" nie dokonali też czynności z uzbrojeniem tych działek. Skoro sam fakt sprzedaży tych gruntów przez rolnika sprzedając te grunty jest podatnikiem podatku VAT " podobnie jak Naczelny Sąd Administracyjny rozstrzygał sprawy dotyczące opodatkowania VAT sprzedaży nieruchomości od wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE (TUSE) z 15 września 2013roku w sprawach połączonych C-180/10 i C-181/10 powyższe działania marketingowe wykroczyły poza zwykłe formy sprzedaży. Polska jako wyjęta spod prawa, nie powinna otrzymać nawet 1 euro Środków Unijnych na 2016rok, przestępczości zorganizowanej niemożna dofinansowywać z Unii Europejskiej, celem dobra porządku pewnego jak i publicznego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA