REKLAMA

Rząd przyjął projekt ustawy okołobudżetowej

  • Autor: PAP/JS
  • 04 października 2016 16:17
Rząd przyjął projekt ustawy okołobudżetowej Projekt ustawy okołobudżetowej został przyjęty w kształcie zaproponowanym przez ministra finansów (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Projekt ustawy okołobudżetowej został przyjęty w kształcie zaproponowanym przez ministra finansów - poinformowała premier Beata Szydło na konferencji prasowej po posiedzeniu Rady Ministrów.

O szczegółach mówił, obecny na konferencji, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. - Było niewiele wprowadzonych zmian dotyczących pierwotnego projektu, który minister finansów prezentował. Jedną ze zmian jest zaproponowanie do ustawy, która wejdzie w życie w trybie późniejszym, żeby szkody łowieckie szacowali przedstawiciele Lasów Państwowych, a nie przedstawiciel wojewody - powiedział Kowalczyk. Wyjaśnił, że to drobna zmiana techniczna.

Pytany był o przewidziane w projekcie umorzenie Funduszowi Ubezpieczeń Społecznych prawie 40 mld zł długu wobec Skarbu Państwa. Kowalczyk zaznaczył, że było to przewidziane w pierwotnym projekcie, przygotowanym przez MF.

Czytaj też: Premier: We wtorek KERM zajmie się projektem dot. spółek Skarbu Państwa

Wyjaśnił, że FUS powinien otrzymywać pieniądze z budżetu w formie dotacji, a nie pożyczki. - Poprzednia ekipa rządząca udawała, że deficyt jest mniejszy i FUS zaciągał pożyczki z budżetu państwa (...). Zawsze to mówiliśmy, że to powinna być większa dotacja. To pokazuje oczywiście deficyt budżetu państwa, więc od tej sztuczności, takich zabiegów księgowych, odchodzimy - tłumaczył.

- Na rok 2017 nieprzewidziana jest już pożyczka dla FUS, tylko wszystkie braki są pokrywane z dotacji. Natomiast tę fikcyjną pożyczkę przez kilka lat praktykowaną - likwidujemy - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA