REKLAMA

Rząd przyjął uchwałę ws. programu "Za życiem"

  • Autor: PAP/JS
  • 20 grudnia 2016 16:02
Rząd przyjął uchwałę ws. programu "Za życiem" Program, jak podkreślono w komunikacie CIR, obejmuje kompleksowe rozwiązania dotyczące wsparcia kobiet w ciąży i ich rodzin (fot.pixabay.com)

• Rada Ministrów przyjęła uchwałę ws. programu "Za życiem". 
• Program ma wspierać rodziny z osobami niepełnosprawnymi, a w szczególności wychowujące niepełnosprawne dzieci.

Powstanie programu premier Beata Szydło zapowiedziała na początku października, kiedy Sejm odrzucił obywatelski projekt ustawy zakazujący całkowicie przerywania ciąży.

Nad programem pracował międzyresortowy zespół. Zacznie on obowiązywać od 1 stycznia 2017 r., wraz z ustawą o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin "Za życiem".

Uchwalona na początku listopada ustawa "Za życiem" miała być - jak wielokrotnie podkreślano - pierwszym krokiem w kierunku przygotowania kompleksowego programu. W ustawie tej zapisano m.in., że Rada Ministrów do końca roku przyjmie program "Za życiem", opracowany na podstawie odrębnych przepisów.

Program, jak podkreślono w komunikacie CIR, obejmuje kompleksowe rozwiązania dotyczące wsparcia kobiet w ciąży i ich rodzin, wczesnego wspomagania dziecka i jego rodziny, usług wspierających i rehabilitacyjnych oraz wsparcia mieszkaniowego. Program zapewnia także koordynację wsparcia, poradnictwa i informacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA