REKLAMA

Rząd przyjął założenia polskiej polityki zagranicznej na 2017 r.

  • Autor: PAP/JS
  • 03 stycznia 2017 15:11
Rząd przyjął założenia polskiej polityki zagranicznej na 2017 r. Rząd przyjął założenia polskiej polityki zagranicznej na 2017 r (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Rząd przyjął założenia polskiej polityki zagranicznej na 2017 r. przedstawione przez ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego.
• Według MSZ wśród priorytetów są m.in. bezpieczeństwo, silna pozycja Polski w Europie i UE, integracja regionu, polityka wschodnia.

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zapoznał Radę Ministrów z dokonaniami polskiej dyplomacji w minionym roku i przedstawił założenia polskiej polityki zagranicznej na 2017 r., które rząd przyjął - poinformował resort po posiedzeniu rządu.

Według MSZ dokument zaprezentowany przez ministra Waszczykowskiego szczegółowo ujmuje działania polskiej dyplomacji w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Założenia mają charakter niejawny.

"Tekst składa się z oceny międzynarodowego otoczenia Polski oraz szczegółowych zadań realizacji polskiej polityki zagranicznej przez Ministerstwo oraz placówki dyplomatyczne. Na jego podstawie minister spraw zagranicznych przedstawi Sejmowi w najbliższych tygodniach informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej na bieżący rok" - podkreślono w komunikacie.

"Do priorytetowych kierunków polskiej polityki zagranicznej w 2017 r. należą: bezpieczeństwo, silna pozycja Polski w Europie i Unii Europejskiej, integracja regionu, polityka wschodnia, globalne i ekonomiczne interesy Polski na świecie, sprawy konsularne i polonijne" - wskazał resort.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Minister kup se tornister 2017-01-03 15:56:57
    Polska jest pariasem Europy właśnie dzięki temu rządowi i arcykiepskiemu szefowi MSZ który obraza wszystkie kraje dookoła (z wyjątkiem Węgier - naszego strategicznego sojusznika) a co otworzy otwór gębowy to palnie głupstwo. Żenada, obciach, dyletanctwo do kwadratu, podlane zarozumiałością i pychąREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA