REKLAMA

Rząd przywraca zlikwidowane posterunki policji: "Chcemy by obywatele czuli się bezpiecznie"

  • Autor: PAP/AT
  • 26 października 2016 10:00
Rząd przywraca zlikwidowane posterunki policji: "Chcemy by obywatele czuli się bezpiecznie" Premier Beata Szydło zwiedza nowo otwarty posterunek policji w Godziszach Wielkich (fot.twitter.com/PremierRP)

• Będziemy przywracali posterunki policji tam, gdzie zostały zlikwidowane - mówiła w Godziszach Wielkich premier Beata Szydło podczas uroczystości otwarcia sześciu posterunków policji w woj. wielkopolskim.
• Chcemy, żeby każdy mógł się czuć bezpiecznie - dodała.

Posterunki policji przywrócone zostały także w Blizanowie, Liskowie, Lubaszu, Drawsku, Nowym Mieście nad Wartą.

"Chcemy obywatelom przywracać ich państwo. Chcemy, żeby każdy mógł się czuć bezpiecznie. Aby, każdy miał świadomość tego, że ważne sprawy dla niego może załatwić u siebie w gminie, w okolicy, że ma możliwość dojechania do większego miasta, do pracy, szkoły. A u siebie ma się czuć bezpiecznie" - dodała.

Czytaj też: Powstaną posterunki policji

Szefowej rządu towarzyszył minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Jak podkreślił, posterunki są przywracane na podstawie konsultacji społecznych. "Będziemy konsekwentni i zrobimy wszystko, aby poziom bezpieczeństwa obywateli naszego kraju był jak najwyższy" - powiedział Błaszczak.

Obecnie w Wielkopolsce funkcjonuje 45 posterunków policji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA