REKLAMA

Rząd szwedzki przygląda się dialogowi Polska-UE o państwie prawa

  • Autor: PAP/AT
  • 01 grudnia 2016 10:05
Rząd szwedzki przygląda się dialogowi Polska-UE o państwie prawa Premier Szwecji Stefan Lofven spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą(Stefan Lofven fot.flickr.com/Socialdemokraterna )

• Premier Stefan Lofven spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą w Sztokholmie.
• Rząd szwedzki uważnie przygląda się dialogowi, jaki Polska prowadzi z Unią Europejską w ramach procedury kontroli przestrzegania zasad państwa prawa – powiedział premier Stefan Lofven przed spotkaniem.

"Bliscy przyjaciele mogą ze sobą rozmawiać bez niedomówień i rząd szwedzki uważnie przygląda się dialogowi, jaki Polska prowadzi z UE w ramach procedury kontroli przestrzegania zasad państwa prawa" - powiedział Lofven.

"Ogromnie ważne jest, aby wszystkie państwa członkowskie stały na straży wartości, które niosą ze sobą demokracja, konstytucja i praworządność, ponieważ to one stanowią fundament praw człowieka i wzajemnego zaufania oraz naszej współpracy" - podkreślił szef szwedzkiego rządu.

Czytaj też: Duda w Szwecji: innowacyjność to połączenie wielkich umysłów, idei i inicjatywy

Lofven powiedział, że Polska jest dla Szwecji jednym z najważniejszych partnerów handlowych w Europie oraz że mamy ogromne możliwości dalszego rozwoju tej współpracy, która powinna być głębsza i silniejsza.

Zaznaczył, że z prezydentem Dudą chciałby porozmawiać o tym, jak można pogłębić dwustronną współpracę naszych krajów i polsko-szwedzkie partnerstwo strategiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA