REKLAMA

Rząd zacznie poniedziałek od programu Rodzina 500 plus

  • Autor: PAP/GP
  • 29 stycznia 2016 07:51
Rząd zacznie poniedziałek od programu Rodzina 500 plus Program "Rodzina 500 plus" przewiduje wprowadzenie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. (fot. minister Elżbieta Rafalska, facebook.com)

• Program prorodzinny "Rodzina 500 plus", który przewiduje wprowadzenie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, ma być tematem poniedziałkowego posiedzenia rządu.
• W czwartek (29 stycznia) projekt zaakceptował Komitet Stały Rady Ministrów.

Szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska zapewniła w czwartek (28 stycznia), że kluczowe elementy projektu nie zostały zmienione.

- Rozstrzygnęliśmy wszystkie uwagi zgłoszone do projektu. Środki finansowe na realizację tego programu są zabezpieczone - powiedział z kolei szef Komitetu Stałego Henryk Kowalczyk na czwartkowej konferencji prasowej.

Program "Rodzina 500 plus" przewiduje wprowadzenie świadczenia wychowawczego w wysokości 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko; w przypadku rodzin, których dochód nie przekracza 800 zł na osobę w rodzinie (lub 1200 zł w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) - również na pierwsze dziecko. MRPiPS chce, by świadczenie było wypłacane od kwietnia.

Przeczytaj o subwencji dla sześciolatków.

Świadczenie będzie wypłacał urząd miasta, gminy, ośrodek pomocy społecznej lub centra do realizacji świadczeń socjalnych. Wniosek o to świadczenie będzie trzeba składać co roku w miejscu zamieszkania.

Rząd w poniedziałek ma zająć się również projektem nowelizacji ustawy o identyfikacji i rejestracji zwierząt oraz projektem nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA