REKLAMA

Rzecznik rządu: Premier przedstawiła Jarosławowi Kaczyńskiemu plan rekonstrukcji rządu

  • Autor: PAP/JS
  • 06 listopada 2017 19:24
Rzecznik rządu: Premier przedstawiła Jarosławowi Kaczyńskiemu plan rekonstrukcji rządu Premier Szydło zapowiedziała pod koniec października, że w najbliższym czasie będą zmiany w rządzie (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Podczas poniedziałkowego (6 listopada) spotkania z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim premier Beata Szydło przedstawiła plan rekonstrukcji rządu; będzie ona miała charakter strukturalny - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak dodał, zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane.

"Podczas dzisiejszego spotkania z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, zgodnie z zapowiedzią, premier przedstawiła plan przeprowadzenia rekonstrukcji rządu. Będzie ona miała charakter strukturalny" - powiedział rzecznik rządu.

Dodał, że "zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane, a po ich zakończeniu zostaną ogłoszone". "Zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych" - dodał Bochenek.

Czytaj też: Rekonstrukcja rządu. Beata Szydło straci stanowisko?

Premier Szydło zapowiedziała pod koniec października, że w najbliższym czasie będą zmiany w rządzie; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczyła, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

Kwestia rekonstrukcji rządu miała być tematem zaplanowanego na miniony piątek spotkania kierownictwa PiS oraz liderów partii koalicyjnych. Spotkanie zostało jednak przełożone ze względu na stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego i odbędzie się - jak poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki - w tym tygodniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Madera 2017-11-08 07:42:52
    Jakim prawem Premier konsultuje się z GURU partii a nie z Narodem. Kaczyński niech zajmie się partią a nie Rządem.Co to bożka z niego zrobiliście? Jak chce rządzić to mógł rządzić od początku, a nie wpieprza się teraz do Rządzenia. Ciekawe czy jak on byłby premierem to czy swojego następcę Prezesa by słuchał jak ta Premier jego ?! No słucham ,tak by było ? To okupacyjne homo nie wiadomo, wyprawia Cyrki ze szkodą dla Polski i jej Narodu ! Marionetki i pajace a kraj w ruinę popada ! Magiel a nie rząd.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA