REKLAMA

Rzecznik rządu: Premier z ministrami m.in. o usprawnieniu współpracy między resortami

  • Autor: PAP/JS
  • 29 września 2016 20:51
Rzecznik rządu: Premier z ministrami m.in. o usprawnieniu współpracy między resortami Szefowa rządu przedstawiła nową strukturę organizacyjną w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministró (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

• Spotkanie premier Beaty Szydło z ministrami poświęcone było m.in. kwestii usprawnienia współpracy między resortami - powiedział po spotkaniu rzecznik rządu Rafał Bochenek.
• Premier przedstawiła też kierunki działania, na których skupić ma się rząd.

- To było techniczne, robocze spotkanie na temat współpracy między ministerstwami, chodziło o usprawnienie tej współpracy - powiedział rzecznik rządu.

Szefowa rządu przedstawiła też nową strukturę organizacyjną w ramach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. - A także kierunki działania, na których będziemy się skupiać - powiedział rzecznik rządu. Jak dodał, głos podczas spotkania zabrali w pierwszej kolejności premier Szydło, a także wicepremierzy Mateusz Morawiecki i Piotr Gliński.

Według uczestników spotkania, z którymi rozmawiała PAP, premier mobilizowała i podkreślała m.in. konieczność szybkiego i sprawnego przygotowywania i przyjmowania projektów w rządzie oraz sprawnej konsultacji między ministerstwami.

Spotkanie premier z ministrami odbyło się dzień po zmianie w rządzie - funkcję ministra finansów przestał pełnić Paweł Szałamacha. Nowym szefem resortu finansów został wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki, który łączy oba stanowiska ministerialne, a ponadto będzie kierował nowo powołanym Komitetem Ekonomicznym Rady Ministrów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA