REKLAMA

"Rzeczpospolita": Nowe faktury Mateusza Kijowskiego dla KOD

  • Autor: PAP/JS
  • 12 stycznia 2017 19:13
"Rzeczpospolita": Nowe faktury Mateusza Kijowskiego dla KOD Kijowski mówił, że pieniądze, które trafiły na konto spółki MKM-Studio, nie pochodzą "z puszek", to były darowizny. (fot.:pixabay.com/domena publiczna)

Nie 90 tys. zł, ale ponad 120 tys. miało trafić z kont Komitetu Obrony Demokracji do firmy MKM-Studio należącej do Mateusza Kijowskiego - podała "Rzeczpospolita" na swojej stronie internetowej.

Na stronie internetowej "Rz" poinformowano, że gazeta dotarła do dwóch kolejnych faktur wystawionych przez firmę Kijowskiego dla KOD. Z informacji wynika, że we wrześniu i październiku ub.r. Kijowski wystawił Stowarzyszeniu KOD (następca Komitetu Społecznego) dwie faktury o łącznej wartości ponad 30 tys. zł. Obie zostały zrealizowane. Jak podaje gazeta, oznaczałoby to, że Kijowski dostał z KOD minimum 120 tys. zł.

Mateusz Kijowski - jak pisze "Rz" - przyznał, że rzeczywiście otrzymał z KOD dwa przelewy. Ale zapewniał, że "niesłusznie przelane pieniądze zostały zwrócone natychmiast po stwierdzeniu tego faktu, już kilka miesięcy temu".

Na początku miesiąca "Rzeczpospolita" i portal Onet podały, że pieniądze ze zbiórek publicznych na KOD trafiały do firmy lidera KOD Mateusza Kijowskiego i jego żony Magdaleny Kijowskiej. Chodzi o faktury na łączną kwotę 91 tys. 143,5 zł za usługi informatyczne, jakie firma Kijowskiego wykonała dla Komitetu. Kijowski mówił, że pieniądze, które trafiły na konto spółki MKM-Studio, nie pochodzą "z puszek", to były darowizny.

Zapowiedział, że przedstawi informacje i dokumenty wyjaśniające okoliczności sprawy finansowania. Przeprosił za przyczynienie się do kryzysowej sytuacji w KOD. Chce też przyspieszenia zjazdu KOD na 18 lutego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PiS Hańba Wstyd! 2017-01-13 07:55:35
    Destabilizacja całego systemu prawnego w Polsce przez PiS woj. Lubelskim, Podlaskim na największej w historii powojennej Polski aferze gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na "B" mieszkalne z Urzędu, do masowego obrotu gruntami w obrębach gmin o mniejszej powierzani poza wszelką kontrolą fiskusa, z środków Unijnych, z nienaruszeniem wszelkich norm prawa, wolności godności osobistej była początkiem końca w Polsce praworządności .Ciąg dalszy wydarzeń wszyscy znamy, proceder przestępczy jest wciąż podtrzymywany, prawdziwy obraz praworządności KPRM Beaty Szydło.
  • mareczek 2017-01-12 23:50:24
    Zapomniał wpisać zakupioną odzież i komórkę i biżuterię zony.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA