REKLAMA

Są pierwsze groźby wobec Polski ze strony ISIS

 • Autor: GP
 • 21 czerwca 2016 07:55
Są pierwsze groźby wobec Polski ze strony ISIS Polska, po informacji, że wyśle szkoleniową misję na Bliski Wschód doczekała się pogróżek ze strony muzułmańskich fundamentalistów. (fot.:flickr.com/CC BY 2.0)

• Pierwsze pogróżki pod adresem Polski wystosowały internetowe strony zbliżone do ISIS. Choć nie są to jeszcze bezpośrednie działania Państwa Islamskiego.

Według Radia Zet dżihadyści z tzw. Państwa Islamskiego już zaczynają grozić Polsce. Polska i jej obywatele mogą być celem ataków terrorystycznych, po decyzji o wysłaniu wojskowej misji szkoleniowej na Bliski Wschód. Taki krok zapowiedział ostatnio Antoni Macierewicz. Resort obrony i prezydent Andrzej Duda podjęli decyzję o wysłaniu polskich sił w weekend. 

Na Bliski Wschód, w rejon walk w Syrii, a dokładniej do Kuwejtu, zostanie wysłanych stu pięćdziesięciu żołnierzy, sprzęt i polskie F-16. Samolotów Rzeczpospolita ma użyczyć cztery. Misja ma mieć ściśle doradczy i szkoleniowy charakter.

"Polacy będą czołgać się i wyć z bólu," czy "Następne ataki będą na Polskę." tego typu wpisy pojawiły się w internecie.

Rozgłośnia informowała w poniedziałek (20 czerwca), że - o ile strona internetowa, na której zaistniały groźby, jest powiązana z ISIS - to prawdopodobne, że nie sami przedstawiciele Państwa Islamskiego się wypowiadają. Wpisy pod adresem Polski są najprawdopodobniej autorstwa osób sympatyzujących z dżihadystami.

Czytaj: MSZ wyraził opinię o współpracy z Chinami

MON nie wypowiedziało się o sprawie. Zdaniem ekspertów to tylko kwestia czasu, nim pojawi się oficjalne stanowisko kalifatu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Aha 2017-07-29 10:42:53
  Jedynie czego mogą dostać o porządny wp**rdol tak, by już tu nie wracali...
 • Maku 2016-08-09 22:00:52
  Do czemunie: a po co nam oni? jesteś taki kozak, że ich zapraszasz do Polski? to niech może przyjdą do Ciebie skoro taki odważny jesteś.
 • czemunie 2016-06-21 19:04:29
  a my ich serdecznie zapraszamy :)
 • marek zakrzewski 2016-06-21 14:34:29
  Po Iraku i Afganistanie Polacy wplątują się w nie ich konflikt. Rozumiem- kraj zależny politycznie i gospodarczo- musi. Za wojną na Bliskim Wschodzie, jak za większością współczesnych konfliktów stoi wielki biznes, wojna nakręca koniunkturę. Ze przy okazji oberwą zwykli obywatele? To jest ich pech.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA