REKLAMA

Saakaszwili: Lęki przed PiS są nadmiernie rozdmuchane. Nowy rząd ma wspaniałe plany

  • Autor: PAP/AT
  • 18 listopada 2015 09:52
Saakaszwili: Lęki przed PiS są nadmiernie rozdmuchane. Nowy rząd ma wspaniałe plany Nowa energia w Polsce to wielka nadzieja dla reszty Europy - powiedział Saakaszwili (Micheil Saakaszwili, fot.wikipedia.org/European People's Party/CC BY 2.0)

- Ludzie, którzy przejmują teraz władze w Polsce mają bardzo dobre intencje, pozytywne doświadczenie i wspaniałe plany - mówi były prezydent Gruzji, a obecnie gubernator Odessy Micheil Saakaszwili.

Nowy rząd w Polsce oznacza nową energię

Saakaszwili ocenia, że młodsze twarze w rządzie i doświadczenie Kaczyńskiego stanowią dobre połączenie.

"Młodsze twarze w polskim rządzie i doświadczenie Jarosława Kaczyńskiego to dobre połączenie. Moim zdaniem lęki związane z nowym rządem są nadmiernie rozdmuchane. Mam przyjaciół z każdej strony polskiej sceny politycznej i wiem, że ludzie, którzy przejmują teraz władze w Polsce mają bardzo dobre intencje, pozytywne doświadczenie i wspaniałe plany. Życzę im, aby zdołali je urzeczywistnić" - powiedział Saakaszwili podczas listopadowego Warsaw Security Forum.

Podkreślił, że nowy rząd w Polsce oznacza nową energię. "A nowa energia w Polsce to wielka nadzieja dla reszty Europy, a szczególnie dla nas, na Ukrainie. Przedstawiciele polskiej klasy politycznej są zgodni, że silna, niepodległa Polska potrzebuje silnej, niepodległej Ukrainy. Z badań wynika, że to właśnie Polacy najbardziej solidaryzują się z Ukraińcami. To pisanie na nowo historii, to przełom w relacjach obu krajów" - dodał Saakaszwili.

Kaczyński zapoczątkował reformy ekonomiczne w Polsce

Jak mówił, jest to zasługa m.in. polskiej klasy politycznej, w tym "świętej pamięci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który z entuzjazmem powitał wydarzenia na Majdanie, zapoczątkował proces ocieplania relacji polsko-ukraińskich". Jak dodał, "jego osiągnięć w tej kwestii nie sposób przecenić".

Saakaszwili podkreślił rolę Jarosława Kaczyńskiego dla reform ekonomicznych w Polsce. "Wiele osób zapomina, kto zapoczątkował te reformy. Kontynuował je rząd Platformy Obywatelskiej, z bardzo dobrymi wynikami. Rządy się zmieniają, podobnie jak priorytety, ale uważam, że dla Ukrainy to zmiana na lepsze, bo oznacza nową energię. Silniejsza Polska to nadzieja dla nas wszystkich. Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA