REKLAMA

Sąd: Miller musi przeprosić Petru. A Palikot?

  • Autor: PAP
  • 02 października 2015 12:40
Sąd: Miller musi przeprosić Petru. A Palikot? Sąd orzekł o oddaleniu zażalenia Leszka Millera. Fot. facebook.com

Szef SLD Leszek Miller ma przeprosić Ryszarda Petru za nazwanie go "człowiekiem wynajętym przez banki" - warszawski sąd apelacyjny podtrzymał w piątek decyzję sądu okręgowego w tej sprawie. Od wyroku nie można się już odwołać.

Sąd Apelacyjny w Warszawie odrzucając zażalenie Millera na decyzję sądu okręgowego, zdecydował jednocześnie, że postanowienie ws. Janusza Palikota będzie ponownie rozpoznane.

Ponowne rozpoznanie

Sąd orzekł o oddaleniu zażalenia Leszka Millera, natomiast w stosunku do Janusza Palikota postanowienie sądu I instancji zostało uchylone i sprawa przekazana do ponownego rozpoznania z uwagi na nieważność postępowania, jaka zaszła - były problemy z dostarczeniem Januszowi Palikotowi wniosku i postanowienia - poinformowała rzeczniczka Sądu Apelacyjnego w Warszawie Barbara Trębska.

Miller i Palikot w sobotę podczas wspólnej konferencji prasowej nazwali Petru "człowiekiem wynajętym przez banki".

W poniedziałek komitet Nowoczesnej złożył w sądzie w trybie wyborczym pozew stwierdzając, że wypowiedzi liderów TR i SLD naruszają dobre imię Petru, i domagając się sprostowania nieprawdziwych informacji oraz przeprosin. Sam Petru mówił, że słowa liderów TR i SLD to oszczerstwo.

Palikot nie został poinformowany.

Sąd zajął się sprawą we wtorek. Zakazał liderom SLD i TR rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, a także zdecydował, że Miller i Palikot mają wyemitować przeprosiny w głównych programach informacyjnych stacji telewizyjnych.

Jednoczęsnie sąd oddalił znaczną część żądań Petru dotyczących zakresu sprostowań i przeprosin. Domagał się sprostowań ze strony Millera i Palikota w najważniejszych dziennikach i na stronach internetowych oraz przekazania 20 tys. zł na Polską Akcję Humanitarną.

Palikot i Miller złożyli zażalenie na decyzję sądu oczekując uchylenia tego orzeczenia. Palikot mówił również o tym, że nie został poinformowany o terminie rozprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA