REKLAMA

Sąd oddalił wniosek o zakazanie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej

  • Autor: PAP/JS
  • 22 listopada 2016 15:37
Sąd oddalił wniosek o zakazanie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej Wniosek o udzielenie takiego zabezpieczenia, który wpłynął 3 listopada, został 10 listopada oddalony - poinformowała sędzia. Postanowienie sądu jest nieprawomocne. (fot. pixabay)

• Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił wniosek o zakazanie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej - poinformowała sędzia Dorota Trautman, rzeczniczka SO ds. cywilnych.
• Nie ujawniono, kto złożył taki wniosek.

Sędzia potwierdziła nieoficjalne informacje, że do SO wpłynął wniosek o zabezpieczenie roszczenia o ochronę dóbr osobistych - jakimi są kult pamięci zmarłego i prawo do prywatności - "poprzez zakazanie, do czasu prawomocnego rozpoznania sprawy o ochronę dóbr osobistych, doprowadzenia do wyjęcia z grobu zwłok wskazanych we wniosku osób".

Wniosek o udzielenie takiego zabezpieczenia, który wpłynął 3 listopada, został 10 listopada oddalony - poinformowała sędzia. Postanowienie sądu jest nieprawomocne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA