REKLAMA

Sąd odmówił rejestracji partii Porozumienie. Przez partię ludzi ojca Tadeusza Rydzyka

 • Autor: PAP/AT
 • 16 lutego 2018 12:58
Sąd odmówił rejestracji partii Porozumienie. Przez partię ludzi ojca Tadeusza Rydzyka Jarosław Gowin zapowiedział, że jego ugrupowanie złożyło do sądu poprawiony wniosek o rejestrację. Teraz formacja ma się nazywać Porozumienie Jarosława Gowina (fot.twitter.com/Porozumienie)

Sąd odmówił rejestracji Porozumienia - nowej partii wicepremiera Jarosława Gowina. Jej nazwa ma być zbyt podobna do już zarejestrowanego Porozumienia Polskiego - partii, którą blisko 20 lat temu zakładali rozłamowcy z AWS, związani z o. Tadeuszem Rydzykiem i Radiem Maryja.

Piątkowy "Fakt" napisał, że sąd odmówił rejestracji Porozumienia - nowej partii wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Jej nazwa ma być zbyt podobna do już zarejestrowanego Porozumienia Polskiego. Dziennik przypomina, że "to partia, którą blisko 20 lat temu zakładali rozłamowcy z AWS, związani z o. Tadeuszem Rydzykiem i Radiem Maryja".

"Trochę nas dziwi, że sąd bierze pod uwagę nazwę partii, która jest nieczynna, niefunkcjonująca, ale szanujemy wyroki. Nic się wielkiego nie dzieje" - powiedział Gryglas, pytany o decyzję sądu.

Dodał, że w nowym wniosku nazwa partii będzie uzupełniona o nowy człon. "To z całą pewnością będzie Porozumienie z dodatkiem" - podkreślił. Jak mówił, jest to "formalność, bez większego znaczenia".

Czytaj też: Gowin: Nie wyobrażam sobie, żebym kiedykolwiek miał wstąpić do PiS-u

Cytowany przez "Fakt" lider Porozumienia Jarosław Gowin zwrócił uwagę, że wcześniej sąd nie widział żadnego podobieństwa między nazwą jego poprzedniego ugrupowania - Polską Razem, a nazwą Partia Razem, a teraz dostrzega problem w podobieństwie nazw Porozumienie i Porozumienie Polskie. "Nie jest to pierwsza decyzja sądu, którą przyjmuję ze wzruszeniem ramion" - powiedział Gowin.

Podkreślił, że jego ugrupowanie złożyło do sądu poprawiony wniosek o rejestrację. Teraz formacja ma się nazywać Porozumienie Jarosława Gowina.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • #ObserwatoriumKatastrof 2018-02-22 19:08:57
  Oczywiście, że Gowin chce uciec przed identyfikacją z Partią Razem. Ale ucieczka w Porozumienie Jarosława Gowina nie jest pomysłem szczęśliwym, gdy przyjrzymy się .N Ryszarda Petru czy Ruchowi Palikota (wolałbym Sztukmistrza z Lublina). Obydwu tych panów reaktywować się już nie da, a tym bardziej ich ugrupowań, które umierają pod nieobecność liderów. Porozumienie Prawicy - jeżeli już musi być to porozumienie, jako składnik Zjednoczonej Prawicy. To byłoby ciekawe, co z tych dwu bytów zdołałoby przetrwać.
 • wdzivny 2018-02-17 19:04:41
  Nie dziwię się Gowinowi, że chce mieć własną partię. Szefowi partii najbliżej do dotacji państwowych. W PiS jest wielu w kolejce po apanaże, płynące np z podatków zciąganych z biednych emerytów.
 • lady 2018-02-17 14:59:24
  EUPI, ty jesteś zdrowy/a/, puls w porządku, aby... smutek, że jeszcze umiesz pisać...
 • EuPi 2018-02-16 17:18:29
  Dobrze, niech dalej trzyma paluszek prezesowi w d...e, a tem i tak go w końcu wydyma!
 • Stolczysław.Stary 2018-02-16 15:55:36
  Jak nazwać typa o nazwisku Gowin? NIERÓB. KRĘTACZ. Byle by u żłobu, byle by żyć na czyjś koszt. Bo cóż - typowy polakatolik, pies waytkński. Czy on się różni mentalnie od usłużnych działaczy komunistycznego reżimu. Niczym. Tamci też bez kręgosłupa moralnego - byle by dostawać konfitury. Brzydzę się takimi polakatolikami. Rzygam na takie typy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA