REKLAMA

Sąd zdecyduje o areszcie zatrzymanych przez CBA prezesa Wasko i byłej szefowej ARP

  • Autor: PAP/GP
  • 13 maja 2016 08:52
Sąd zdecyduje o areszcie zatrzymanych przez CBA prezesa Wasko i byłej szefowej ARP Policjanci przed zatrzymaniem. (fot.:youtube.com)

Sąd rejonowy Warszawa-Wola zdecyduje w piątek rano (13 maja) o tym, czy do aresztu trafią zatrzymana w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne b. wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Patrycja Z i prezesa Wasko Wojciech W. – poinformowało CBA.

W środę (11 maja) CBA zatrzymało też cztery inne osoby, m.in. współwłaściciela Grupy Nowy Styl Jerzego K.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA powiedział w piątek (13 maja), że wszystkie zatrzymane osoby usłyszały zarzuty, a wobec Jerzego K. zastosowano poręczenie majątkowe 75 tys. zł.

CBA informowało wcześniej, że sprawa ma związek z przyjmowaniem i wręczaniem korzyści majątkowych oraz tzw. praniem brudnych pieniędzy i dotyczy lat 2014 i 2015.

W czwartek prokuratura krajowa podała, że działania CBA są prowadzone w ramach śledztwa prowadzonego przez Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji PK i dotyczącego korupcji i bezprawnego załatwiania spraw w ARP. Jego prowadzenie zostało powierzone rzeszowskiej delegaturze CBA.

- Wszystkim zostały przedstawione zarzuty korupcyjne - wręczania i przyjmowania korzyści majątkowych oraz udzielania pomocy w przyjęciu tych korzyści. Dodatkowo była wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu SA usłyszała również zarzut przekroczenia uprawnień, a jedna z osób jest także podejrzana o pranie brudnych pieniędzy - informowała w czwartek PK.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA