REKLAMA

Samorządy piszą list do Morawieckiego. Chcą rozmawiać o jego planie

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 27 kwietnia 2016 15:20
Samorządy piszą list do Morawieckiego. Chcą rozmawiać o jego planie Ostatni, piąty filar, o którym samorządowcy chcą rozmawiać z wicepremierem Morawieckim, zakłada m.in. włączenie małych miast i obszarów wiejskich w procesy rozwojowe (Fot. PTWP)

Samorządowcy z Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego wystosowali do wicepremiera, ministra rozwoju Mateusza Morawickiego pismo, w którym akcentują, że we wprowadzanym przez niego Planie na rzecz odpowiedzialnego rozwoju, jako jeden z filarów wskazane są samorządy, a ściślej mówiąc - ich plany rozwojowe i inwestycje.

- W tym obszarze chcielibyśmy z premierem podjąć rozmowy. Z jednej strony skonkretyzować adresowane do samorządów oczekiwania rządu w tym zakresie. Z drugiej strony przedstawić nasze propozycje nawiązujące do zapowiadanych w planie osiągnięć – wyjaśnia prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju został przyjęty przez rząd w lutym br., jego celem jest przyspieszenie rozwoju Polski. Opiera się na pięciu filarach: reindustrializacja, rozwój innowacyjnych firm, kapitał dla rozwoju, ekspansja zagraniczna, a także rozwój społeczny i regionalny.

Ostatni, piąty filar, o którym samorządowcy chcą rozmawiać z wicepremierem Morawieckim, zakłada m.in. włączenie małych miast i obszarów wiejskich w procesy rozwojowe, reformę szkolnictwa zawodowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA