REKLAMA

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Prezydent na uroczystości w Łagiewnikach

  • Autor: aw/pap
  • 19 listopada 2016 12:48
Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Prezydent na uroczystości w Łagiewnikach Msza św. z okazji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.(fot.twitter.com/prezydentpl)

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozpoczęła się msza św., podczas której ogłoszony zostanie Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W uroczystości uczestniczy prezydent Andrzej Duda.

Mszy św. przewodniczy metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosi przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych, biskup opolski Andrzej Czaja.

"Pragniemy dziś świadomie i uroczyście, osobiście i zbiorowo przyjąć Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Pragniemy wyrazić Mu wdzięczność za Jego niezmienną wierność, za miłosierną miłość Jego Serca" - powiedział witając wiernych kard. Dziwisz. "Nie lękajmy się takiego aktu. Jezus Chrystus niczego nam nie zabiera, a wszystko daje. Jego panowanie nikomu nie zagraża, bo wyraża się przez miłość, która została ukrzyżowana" - podkreślił.

Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana zostanie ogłoszony po mszy św. przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisława Gądeckiego.

Z racji uroczystości, która jest jednocześnie zwieńczeniem nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz 1050. rocznicy chrztu Polski, prezydent Andrzej Duda podarował sanktuarium ozdobny Ewangeliarz, używany podczas tej liturgii. W Łagiewnikach jest co najmniej kilkadziesiąt tysięcy wiernych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA