REKLAMA

Sasin: eskalacja emocji może prowadzić do tragedii; Święcicki: nie chcemy krwi na ulicach

  • Autor: PAP/AH
  • 10 grudnia 2017 09:05
Sasin: eskalacja emocji może prowadzić do tragedii; Święcicki: nie chcemy krwi na ulicach Fot. Youtube

Eskalacja emocji na ulicach może prowadzić do tragedii; przypomnę zabójstwo w łódzkim biurze PiS - mówił w studiu TVP Jacek Sasin (PiS), komentując m.in. obrzucenie jajami samochodów, opuszczających w piątek Pałac Prezydencki. Nie chcemy krwi na ulicach - odpowiadał Marcin Święcicki (PO).

W piątek policja ujęła cztery osoby, które obrzuciły jajkami samochody wyjeżdzające z terenu Pałacu Prezydenckiego po desygnowaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera.

Przed Sejmem z kolei doszło do przepychanek i ostrej wymiany zdań między ekipą programu TVP "W tyle wizji", a prowadzącymi w tym miejscu protest Obywatelami RP.

Politycy dyskutowali w TVP Info na temat zajść, do których doszło w mijającym tygodniu.

Święcicki podkreślił, że nie podpisuje się pod wulgarnymi słowami i sam stara się ich nie używać ani prywatnie ani publicznie. "Natomiast sprawa, która się działa obok tych wydarzeń w budynku sejmowym jest sprawą bardzo niedobrą dla Polski" - powiedział wskazując, że protestujący wyrażali "swój sprzeciw wobec tego w jaki sposób partia rządząca chce poddać sądy kontroli".

- Dziwię się panu, bo wydaje mi się, że pan się nie odcina od tego typu zachowań, że pan nie potępia tego, co robią państwa zwolennicy, wasi wyznawcy - odparł Sasin.

Przypomniał też incydent z obrzuceniem jajkami limuzyn wyjeżdżających z Pałacu Prezydenckiego. Sasin zarzucał Święcickiemu, że choć był wówczas obecny przed Pałacem Prezydenckim, nie protestował.

- Czy państwo oczekujecie tego, że wreszcie te zwłoki będą - dopytywał Sasin. - Te zwłoki już realnie były. (...). Przypomnę panu Marka Rosiaka - to polityczne zabójstwo w Łodzi, którego dokonał wasz zwolennik, który chciał zabić Jarosława Kaczyńskiego, a nie mógł, więc zabił pracownika biura poselskiego PiS - powiedział Sasin. W jego opinii, tego typu "eskalacja może prowadzić do tragedii". - Czy chcecie, żeby się krew polała na polskich ulicach? - dopytywał Sasin.

- Na pewno nie chcemy, żeby się polała krew na ulicach, byli to Obywatele RP, którzy protestowali przeciwko demontażowi sądownictwa w Polsce - odpowiedział Święcicki. Jak tłumaczył polityk PO, "jajka trafiły tylko w samochód". - Rzucania kamieniami nie będę pochwalał i się od tego odcinam (...), a jajko to trochę inna sprawa - tłumaczył.

Obecny w studiu TVP Paweł Rabiej (N.) ocenił z kolei, że nawet "w gniewie należy zachować umiar". - Tak, jak potępiamy ksenofobię, nacjonalizm i rasizm tak też powinniśmy potępiać zachowania obrzucania jajkami - powiedział.

Adam Andruszkiewicz (RN) stwierdził natomiast, że po incydencie z jajkami "boi się, co będzie robiła Platforma z Nowoczesną podczas zaprzysiężenia premiera Morawieckiego we wtorek". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • §.beda siedziec. 2017-12-10 12:05:14
    No a dlaczego obrzucili jajami?,bo nie chca KOMUNIZMU.Musi wszystko stanac wszyscy na ulice i pogonic tych Komunistow.Wszystko jedno jaka partia,byle by nie PiS na czele z Komunista Piotrowiczem ,ktory zniewolil aparat sprawiedliwosci i odebral wolnosc Polakom.On powinien do konca zycia za KRATY.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA