REKLAMA

Sasin oskarża gazetę o fake news w relacji z procedowania ust. o SN w Senacie

 • Autor: PAP/GP
 • 24 lipca 2017 08:15
Sasin oskarża gazetę o fake news w relacji z procedowania ust. o SN w Senacie Jacek Sasin (PiS) (fot.:youtube.com)

- Informacje o tym, jakoby Senat przyjął niewłaściwą wersję ustawy o Sądzie Najwyższym są kłamliwe. To kolejny fake news - powiedział w poniedziałek (24 lipca) Jacek Sasin (PiS). Nie chodziło o prawdę, a o wywołanie kolejnego niepokoju - konkludował.

Według okładkowego artykułu poniedziałkowego wydania "Dziennika Gazety Prawnej" Senat mógł przyjąć inną wersję ustawy o SN niż przyjęta przez Sejm, co stanowiłoby złamanie art. 121 ust. 1 Konstytucji.

- To kłamliwe informacje, które są dzisiaj kolejnym "fake newsem". To jest kompletnie absurdalna teza. Została ona wczoraj już w sposób zdecydowany zdementowana wieczorem przez pana marszałka Kuchcińskiego. Jeśli wprowadza się poprawki podczas głosowań w Sejmie, a takie poprawki do tej ustawy zostały przyjęte, to konsekwencją wprowadzenia ich do tekstu jest zmiana numeracji kolejnych artykułów, tak żeby te numery następowały zgodnie jeden po drugim - argumentował Sasin w radiowych Sygnałach Dnia.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński i szef Kancelarii Senatu Jakub Kowalski napisali w niedzielę wieczorem, że informacje o tym, jakoby Senat przyjął niewłaściwą wersję ustawy o Sądzie Najwyższym - są bezpodstawne. Wcześniej marszałek Senatu podawał, że te "doniesienia medialne są sprawdzane".

W opinii Sasina, artykuł opublikowany w "DGP" jest nierzetelny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • mydełkofa 2017-08-06 16:20:07
  Tu nie trzeba iść do Sądu. Wystarczy dokładnie opisać i wskazać, kto, kiedy, gdzie, w jaki sposób, przeciwko komu, uprawia wrogą propagandę i DLACZEGO ? Wtedy, ta POkręcona, "totalna" opozycja, schowa swoje brudne i lepkie łapy, pod stół.
 • EuPi 2017-07-24 22:21:58
  Pośle Sasin, poszukaj pracy jako woxny, to moze sie jeszcze dokształcisz.
 • eugeniusz 2017-07-24 13:09:19
  Panie Jacku Szanowny! Miej "jaja" i dawaj sprawę do Sądu, albo... zamilknij. Dość epatowania "kłamstwami" lub domysłami. Jak w piosence Panie Jacku: ...póki TWARZ to twarz... Bo chyba Pan nie chce wprowadzać do obiegu przestrzeni publicznej określenia: morda...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA